Tag: беневенто
„Волчицата“ сепак напредуваше на третото место

ВИДЕО: Рома доминираше, но не успеа да го совлада десеткуваниот Беневенто

пред 2 недели
акција за која ќе се зборува

ВИДЕО: Гол со пета на Виола, Беневенто израмни по акција која траеше цела „вечност“

пред 3 недели
Интересен натпревар во Серија А

ВИДЕО: Симоне Заза го спаси Торино од пораз кај Беневенто со гол во 93 минута

пред 1 месец
Иличиќ влегува во ритам, серијата на тимот од Бергамо продолжи

ВИДЕО: Аталанта со три гола за 16 минути го декласираше Беневенто

пред 2 мес.
Тренерот на Милан по победата над беневенто

Пиоли: Против Беневенто покажавме карактер, дуелот со Јуве не е пресуден за титулата

пред 2 мес.
„Росонерите“ славеа со играч помалку

ВИДЕО: Милан се врати на врвот, Кеси и Леао прецизни против Беневенто

пред 2 мес.
Треба уште многу да учи младиот плејмејкер

ВИДЕО: Глупоста на Тонали по која доби директен црвен картон против Беневенто  

пред 2 мес.
Ветеранот се опорави од повредата на грбот

Добри вести за Џенова, Горан Пандев тренира и ќе игра против Беневенто

пред 3 мес.
Братскиот дуел заврши без победник

ВИДЕО: Нов кикс на Лацио, Беневенто заслужено до бод – мајсторија на Имобиле

пред 3 мес.
Интересна изјава од тренерот на Беневенто

Инзаги: Сега успеавме да го задржиме Јувентус, можевме и да го победиме

пред 3 мес.
Тренерот на Јувентус по ремито со Беневенто

Пирло: Мора да научиме да ги читаме моментите на натпреварот и Реал зависеше од Роналдо

пред 3 мес.
НА КРАЈОТ ПО ЕДЕН БОД ЗА СИТЕ

ВИДЕО: Дуелот на Јувентус и Беневенто застана во 10 минута во чест на Марадона

пред 3 мес.
Неочекуван расплет на „Чиро Вигорито“, Пирло нема да е среќен

ВИДЕО: Јувентус без Кристијано Роналдо само до бод на гостувањето кај Беневенто  

пред 3 мес.
јувентус е апсолутен фаворит и без роналдо во составот

Познато е зошто Роналдо нема да игра против Беневенто, ова не му се случило досега

пред 3 мес.
Заокружено 6 коло во Италија

ВИДЕО: Верона реди победи дома, Барак двоен стрелец за триумф над Беневенто

пред 4 мес.
Седум гола на „Олимпико“ и одлична партија на Михтарјан

ВИДЕО: Деби гол на Педро за „Римската волчица“, Рома го прегази Беневенто

пред 5 мес.