Tag: бенфика
РЕЧИСИ 50 ЛУЃЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА

Алармантна состојба во Португалија: Во Белененсес 13 играчи заразени со омикрон варијантата на ковид 19

пред 5 дена
ќе ја предводи бенфика до 2025

Руи Коста нов претседател на Бенфика

пред 2 мес.
аргентинскиот дефанзивец додаде масло на огнот

ВИДЕО: Отаменди му се потсмеваше на Фати: “Дали си лажен Меси?”

пред 2 мес.
на каталонците им се заканува елиминација

ВИДЕО: Бенфика ја понижи Барселона и и нанесе тежок пораз

пред 2 мес.
Бекот дојде во Лондон

Официјално: Арсенал ја доби трката за талентираниот Нуно Тавареш

пред 5 мес.
се очекува наскоро реализација

Арсенал пронајде засилување во Португалија

пред 5 мес.
Интересот за дијамантот е голем

Елиф Елмас против Украина ќе го следат скаути од пола Европа

пред 6 мес.
ПОВТОРНО ПОРТУГАЛЕЦ

ОФИЦИЈАЛНО: Вуверхемтон го промовираше новиот тренер

пред 6 мес.
Дијамантот по ЕУРО ќе може да бира

Агентот на Елмас: Бенфика не е единствениот клуб кој пројавува интерес, многу клубови го бараат

пред 6 мес.
МАКЕДОНСКИОТ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ БИ МОЖЕЛ ДА СЕ ПРЕСЕЛИ ВО ПОРТУГАЛИЈА

Можно е Елиф Елмас да си замине од Наполи: Бенфика нуди 20 милиони евра за нашиот бисер

пред 9 мес.
По двата гола против Бенфика

Обамејанг: Сите се среќни вечерва, тимот покажа карактер и заслужено победивме

пред 9 мес.
„топџиите“ со пресврт до голема победа над Бенфика

ВИДЕО: Обамејанг со гол во 87 минута му донесе осминафинале на Арсенал, Молде го елиминираше Хофенхајм

пред 9 мес.
Лено по шокот од Консалвес со ново разочарување

ВИДЕО: Неверојатно каква грешка направија дефанзивците на Арсенал, Силва тоа го казни

пред 9 мес.
Французинот се бори за своето место

ФОТО: Ќе му тргне ли на Лаказет со новите копачки украсени со „Мињони“?

пред 9 мес.
Артета и играчите на клупата остаана вчудоневидени

ВИДЕО: Промашувањето на кариерата на Обамејнаг, ова не личи на напаѓач од светска класа

пред 10 мес.
Обамејанг не успеа да направи разлика на „Олимпико“

ВИДЕО: Сака го спаси Арсенал од пораз кај Бенфика, реваншот во Лондон ќе реши се

пред 10 мес.