Tag: бешикташ
Новиот „Елиф Елмас“ има високи амбиции

Гуџуфи по трансферот во Бешикташ: Дојдов во најквалитетниот тим во Турција

пред 18 часа
официјално македонскиот тинејџер нов игра на бешикташ

ФОТО: Македонецот Гуџуфи од Беласица за пола милион евра официјално игра на Бешикташ

пред 20 часа
македонскот „бисер“ во Бешикташ

БОМБА: Бесир Гуџуфи потпишал за Бешикташ?!

пред 1 ден
неизвесно во последното коло во турција

Бешикташ е нов шампион на Турција

пред 3 дена
Пристигнале првите официјални понуди

Бешикташ и Трабзон се борат за Гуџуфи – новиот Елмас се сели во Турција

пред 2 недели
МОЖЕБИ САКА ТРАНСФЕР КАЈ ТУРСКИОТ ВЕЛИКАН ПА СЕ ДОКАЖУВА

ВИДЕО: Бешикташ го слави Хрватот Кулушиќ- постигна два автогола во само седум минути

пред 1 месец
СТАНА ХИТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

ВИДЕО: Погледнете ја уренбесната реакција на тренерот на Бешикташ во моментите кога прими вакцина

пред 1 месец
хрватот има добра понуда

Марио Манџукиќ има понуда од Турција, ќе потпише под еден услов

пред 4 мес.
Кочов добива нов бек

МЗТ Скопје Аеродром се засили со Тодрик Гочер: Го комплетираме составот со кој ќе ја почнеме новата сезона

пред 9 мес.
На списокот и екс голман на Ливерпул

ФОТО: Добивам непристојни предлози од фудбалери, се жали Дилај Коркмаз

пред 9 мес.
по бешикташ и фенербахче има интерес за потпис на јаховиќ

Фенербахче флертува со Адис Јаховиќ, треба да биде замена за Муриќи

пред 9 мес.
двојни аршини од кои бешикташ излезе како победник

Трабзонспор не е Сити, турскиот гигант суспендиран од Европските купови

пред 10 мес.
неговата состојба се влоши одеднаш и драматично брзо

Турската фудбалска легенда, Рушту Речбер, хоспитализиран поради коронавирусот

пред 1 година
Турска фаза во кариерата на Боатенг

Боатенг ја напушта Фиорентина и заминува во Турција

пред 1 година
Во лутиот ривал на Фенербахче

ФОТО: Елмас во јануари се враќа на позајмица во турскиот гигант

пред 1 година
Ивановиќ се враќа во старото јато

Душко Ивановиќ стана нов тренер на Басконија

пред 1 година