Tag: бетис
Натпревар со седум голови и црвен картон за домаќинот

Бетис се разбуди во финишот, но Леванте успеа да дојде до трите бода

пред 4 недели
Баскијците супериорни на домашен терен

ВИДЕО: Билбао го растури Бетис

пред 2 мес.
Ќе мора да оди на операција

Лоши вести за Куман и Барса, повредата на Ансу Фати е сериозна

пред 3 мес.
дембеле постигна неверојатен гол

ВИДЕО: Меси повторно блесна, Барселона го декласираше Бетис во Ла Лига

пред 3 мес.
Ефектен гол на французинот

ВИДЕО: „Проектилот“ на Дембеле за Барса против Бетис  

пред 3 мес.
Зелено-белите до четврти триумф  годинава

ВИДЕО: Со Бетис нема „лабаво“ или победува или губи, сега настрада Елче

пред 3 мес.
Победата ја потврди Суарез во 91 минута

ВИДЕО: Атлетико Мадрид го совлада Бетис, Љоренте постигна гол од мртов агол

пред 3 мес.
Јанузај ја потврди победата од 3:0

ВИДЕО: Реал Сосиедад повторно на врвот во Ла Лига, Бетис надигран на домашен терен

пред 3 мес.
По победата над Бетис

Зидан: Никогаш не се мешам во судиските одлуки, нема да го сторам тоа и сега

пред 4 мес.
„кралевите“ се намачија но запишаа победа

ВИДЕО: Реал Мадрид со пенал и пресврт до победа на гости кај Бетис

пред 4 мес.
Алавес загуби концентрација на крајот

ВИДЕО: Драматичен старт и победа на Бетис во новата сезона во Ла Лига

пред 4 мес.
Шпанецот повторно се предомислува

Дани Себалјос одбива да каже дали сака да остане во Арсенал

пред 6 мес.
кам бек на чилеанецот во шпанскиот фудбал

ФОТО: Мануел Пелегрини е претставен како нов тренер на Бетис

пред 6 мес.
чилеанецот се враќа во шпанскиот фудбал

ФОТО: Пелегрини од следната сезона седнува на клупата од Бетис

пред 7 мес.
Доминација на домаќинот и мајсторија на македонецот

ВИДЕО: Леванте го прегази Бетис, Барди го надмудри Бартра за четврти гол сезонава во Ла Лига

пред 7 мес.
Плејмејкерот игра во одлична форма по рестартот во Ла Лига

ВИДЕО: Ново ремек дело на Енис Барди за Леванте, овојпат настрада Бетис

пред 7 мес.