Tag: библ
берое пресилен за куманово

БИБЛ: Куманово демолиран од Берое во Бугарија, шансите за следната рунда се минимални

пред 2 дена
победа на деветтиот меч во регионалната лига

БИБЛ: ТФТ го преслуша Теодо, теоретски шанси за прогрес во следната рунда

пред 3 дена
победа со која се во игра за следната фаза

БИБЛ: Куманово го демолира Академик во Бугарија

пред 3 дена
Во БИБЛ Лигата

Поради Ковид-19 во редовите на Куманово одложен е дуелот со Ибар

пред 3 недели
СКОПЈАНИ НЕ ЗНААТ ЗА ПОБЕДА ВО БИБЛ

БИБЛ: ТФТ реди порази, нов од Теодо во регионалната лига

пред 4 недели
бугарите перфектни во библ лигата

БИБЛ: ТФТ немоќен во Бугарија, Акдемик перфектен во регионалната лига

пред 1 месец
пораз со 35 поени разлика

БИБЛ: ТФТ загуби катастрофално од Берое во Бугарија

пред 1 месец
По две одложувања

БИБЛ одреди нов термин за „македонски дерби“

пред 2 мес.
првенец за тфт во библ

БИБЛ: Прва победа на ТФТ, падна бугарски Берое во Скопје

пред 2 мес.
Двајца кошаркари позитивни на Ковид 19

Коронавирусот ја одложи македонската пресметка во БИБЛ

пред 2 мес.
КОРОНАТА ГИ ОДЛОЖИ НАТПРЕВАРИТЕ ВО РЕГИОНАЛНОТО НАТПРЕВАРУВАЊЕ

ТФТ и Куманово нема да ги играат дуелите во БИБЛ

пред 2 мес.
Куманово тргна со победа

Куманово го доби „македонското дерби“ на отворањето на БИБЛ

пред 3 мес.
македонска пресметка во библ без публика

БИБЛ: Куманово домаќин на ТФТ , конечно кошарка по подолго време

пред 3 мес.
По две екипи од Македонија, Бугарија и Црна Гора

Црногорски Теодо ја комплетира БИБЛ групата на Куманово и ТФТ

пред 3 мес.
Ќе учествуваат осум клубови

Промени во системот на натпреварување во БИБЛ лигата, Куманово и ТФТ во исчекување

пред 4 мес.
КУМАНОВЧАНИ СЕ РЕШИЈА ДА НАСТАПАТ ВО РЕГИОНАЛНАТА ЛИГА

КК Куманово аплицираше за настап во регионалната лига БИБЛ (ФОТО)

пред 6 мес.