Tag: благоја милевски
ПОПУЛАРНИОТ ЦАПАР ЌЕ ИМ ПОМАГА НА МЛАДИТЕ ФУДБАЛЕРИ

Селекторот Милевски за „Дриблинг“: Канатларовски дел од стручниот штаб на репрезентацијата до 21 година

пред 3 недели
По победата над Бугарија

Чурлинов: Оваа репрезентација има квалитет и се надевам дека во иднина ќе можеме да се радуваме на многу победи

пред 3 мес.
Пет гола во мрежата на противникот

Македонската фудбалска иднина убедлива против Бугарија во Анталија

пред 3 мес.
Воша ќе чека шанса од клупата за резерви

ФОТО: Македонија со Чурлинов и Тодоровски ќе ја нападне Бугарија

пред 3 мес.
му посакуваме многу успех и здравје

ФОТО: Среќен роденден Благоја Милевски !

пред 3 мес.
РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИТЕ ДО 21 ГОДИНА ЌЕ ИГРААТ ТРИ МЕЧА

Последни подготовки за квалификациите за Европско: Благоја Милевски го објави списокот на младите репрезентативци за контролите во Анталија

пред 3 мес.
Поради Ковид-19 протоколот во Австралија, Чолаковски ќе почека за деби

Милевски: Чурлинов ќе игра за младата репрезентација,бидејќи селекторот на А репрезентацијата не му даде шанса и не го побара

пред 3 мес.
предвидени се два контролни-филтри, месецов и во јуни

Македонија на два контролни турнири ќе подигнува форма пред евроквалификациите

пред 3 мес.
Одреден распоредот на натпревари за у21

Македонија евроквалификациите ги почнува со гостување кај Франција

пред 4 мес.
франција е фаворит, србија и украина се квалитетни

Милевски: Групата е исклучително тешка, но ние сме навикнати да одиме по потешкиот пат

пред 5 мес.
За успешниот настап во евроквалификациите

ФФМ со премија за момците на Благоја Милевски

пред 6 мес.
станува збор за фудблери до 21 и до 19 години

Милевски и Арслани ги одредија играчите кои ќе бидат дел од тренинг кампот во Охрид

пред 6 мес.
Јавна благодарност до играчите и ФФМ

Милевски: Учев од „децата“, напредувавме заедно, претседателот Сејдини ни обезбеди најдобри услови за работа

пред 7 мес.
Милевски мораше многу да менува

ФОТО: Македонија ќе ја нападне Црна Гора со поинакво напаѓачко трио

пред 7 мес.
Составот на Македонија У21 за гостувањето во Израел

ФОТО: Митровски и Миовски во нападот, Чурлинов доби поинаква улога против Израел

пред 7 мес.
Имаме два бода предност пред Израел

У21: Македонија во Израел го брани втрото место во групата

пред 7 мес.