Tag: бобан николов
Проволигашка пресметка во Унгарија

ВИДЕО: Николов стрелец за Мол Фехервар, Ристевски си постигна автогол

пред 3 недели
ВО ПЛЕЈОФОТ ЌЕ ИГРА И ВЕЛКОВСКИ СО САРАЕВО

ЛЕ: Николов и Муслуи со Мол Фехервар се пласираа во последното квалификациско коло

пред 1 месец
македонскиот репрезентативец извонреден

ВИДЕО: Бобан Николов со гол го одведе МОЛ Фехервар во третото коло на Европа лигата

пред 1 месец
одиме на победа, ние сме фаворити

Николов: Фаворити сме, но тоа ќе мораме да го покажеме на терен, ќе ни недостасува публиката (ВИДЕО)

пред 2 мес.
Подготовките за Ерменија продолжуваат

ФОТО: Пандев, Николов, Барди … фаќаат ритам, Ангеловски учествува во тренингот  

пред 2 мес.
Победа обезбедена по пенал рулетот

ВИДЕО: Николов и Муслиу со Мол Види до пласман во 2 коло од квал. во Лига Европа

пред 2 мес.
Емотивна честитка испрати и Бобан Николов

ВИДЕО: Мега ѕвездата на Јунајтед со роденденска честитка за Јане Велковски

пред 3 мес.
Мининален но вреден триумф

МОЛ Фехервар со Николов и Муслиу до победа во дербито против Ференцварош

пред 4 мес.
пандев го носи николов во италија

Бобан Николов на препорака на Пандев се сели во Серија А ?

пред 6 мес.
Креативецот верува во подобри времиња

Бобан Николов: И со пари и без пари здравјето не можеш да го купиш, најбитно е да се реши овој вирус !

пред 7 мес.
без публика против косово нема никаква смисла

Николов порачува: Или да биде фудбалски СПЕКТАКЛ или не правите „СПЕКТАКЛИ“ (ФОТО)

пред 8 мес.
македонски дуел во шпанија

ВИДЕО: Чурлинов одигра 22 минути, Штутгарт го победи МОЛ Фехервар на Николов и Муслиу

пред 9 мес.
ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАР

Муслиу и Николов против Чурлинов во Шпанија

пред 9 мес.
плејофот шанса за настап на еп

Николов: Мојот сон е да играме на Европско првенство, со нетрпение го чекаме март и Косово

пред 11 месец
Завршија квалификациите за ЕУРО 2020

ВИДЕО: Македонија го победи Израел на „Тодор Проески“ за освојување на третото место

пред 11 месец
Упорноста се исплатеше

ВИДЕО: Македонија води со голот на Николов по првите 45 минути против Израел

пред 11 месец