Tag: бојкот
Војната на „Камп Ноу“ допрва ќе се разгорува

Меси е решен да ја напушти Барса, бојкотира тренинг и тестирање за Ковид-19

пред 2 мес.
досега невидена ситуација во нба

Се огласи Леброн Џејмс со порака која силно одекна во Америка (ФОТО)

пред 2 мес.
револт поради полициска бруталност

ВИДЕО: НБА запре, кошаркарите во колективен бојкот

пред 2 мес.
тензиите од улиците во сад се преселија и на кошаркарските терени

ВИДЕО: Бојкот во НБА, кошаркарите на Милвоки не сакаат да играат!

пред 2 мес.
удар за французите

Бојкот во ПСЖ пред реваншот во Лигата на шампионите

пред 4 мес.
фудбалските ѕвезди во борбата против расизмот

„Black Lives Matter“ на место од презимињата на фудбалерите во Премиер лига

пред 4 мес.
Ваучер-системот е главниот проблем

Ракометните прволигаши и кошаркарските второлигаши почнаа со бојкот!

пред 1 година
Откако ветувањата не биле исполнети

Прволигашите разочарани, нема ваучери нема натпревари

пред 1 година