Tag: бока јуниорс
Напаѓачот стави крај на кариерата

Карлос Тевез ја напушти Бока и замина во фудбалска пензија

пред 2 мес.
Откако уругваецот потпиша нов договор со Јунајтед

Рикелме тврди: Имаме договор со Кавани, тој ќе игра во Бока !?

пред 3 мес.
САКА ДА ИГРА ВО ДРЕСОТ НА БОКА ЈУНИОРС

Мајка му почина од ковид 19: Фудбалерот на Атлетико не сака повеќе да игра во Европа, на 25 години реши да се врати во Јужна Америка

пред 4 мес.
Кариерата ќе ја продолжи во Бока Јуниорс

ФОТО: Јунајтед се ослободи од дефанзивецот кој заборави што е настап во црвениот дрес

пред 6 мес.
за среќа без сериозно повредени

ВИДЕО: Не може без немири, каменуван автобусот на Сантош, голем инцидент во Копа Либертадорес

пред 7 мес.
суперкласико донесе супер натпревар

ВИДЕО: На „Бомбоњера“ спектакл, голови, црвени картони и без победник

пред 7 мес.
Ветеранот го продолжи договорот

ФОТО: Тевез не размислува за пензија, ќе игра за Бока и во новата сезона

пред 12 мес.
Проблематичниот напаѓач не се докажа во Бреша

Балотели размислува каде да ја продолжи кариерата, има опција во Бока

пред 1 година
Нов проблем за Артета

Арсенал ризикува да остане без Лукас Тореира

пред 1 година
прогласен е шампион но нема да има испаѓање

ОФИЦИЈАЛНО: Аргентина означи крај на фудбалската сезона

пред 1 година
ММА завршница во Купот Либертадорес

ВИДЕО: Ретко видена тепачка меѓу фудбалерите на Гремио и Интернационал и дури 8 црвени картони

пред 1 година
Шок за Навивачите на Ривер Плата

ВИДЕО: Бока Јуниорс е нов шампион на Аргентина, Тевез го одлучи победникот

пред 1 година
Милан ќе мора да ја засили средината

Лукас Биља може веднаш да замине од Милан

пред 1 година
Уште еден млад фудбалер во Барселона

ФОТО: Барселона потпиша играч на Бока Јуниорс

пред 1 година
Го раскина договорот со Бока Јуниорс

Даниеле Де Роси ја завршува кариерата

пред 2 години
Нова шанса за Аргентинецот

ФОТО: Мигел Анхел Русо е новиот тренер на Бока Јуниорс

пред 2 години