Tag: бокс
ПОДЛЕГНАЛА НА ПОВРЕДИТЕ

ТРАГЕДИЈА: Млада боксерка почина по нокаут на меч

пред 2 недели
НИКОЈ НЕ ЈА ОЧЕКУВАШЕ ВО ВАКВО ИЗДАНИЕ

ВИДЕО: Провокативната боксерка на мерење се појави во танга- „никој не знаеше каде гледа“

пред 1 месец
бокс од вардар до триглав

ФОТО: Боксот се враќа на голема врата, регионот обединет, се тргнува од Скопје со пренос на Аренаспорт

пред 4 мес.
Не е само фудбалот убав спорт

Роналдо го шокираше фудбалскиот свет со една изјава

пред 9 мес.
не очекува спектакл меѓу фјури и џошуа

Фјури му порача на Џошуа: Прашање на време е кога ќе те смачкам (ВИДЕО)

пред 9 мес.
сака да го собори светскиот гинисов рекорд

ВИДЕО: Давид Ѓоргоќески има само 17 години и за еден час направи 2604 склекови

пред 11 мес.
Ирецот потврди на твитер

ФОТО: Мекгрегор се враќа во рингот и тоа против легендарниот Мани Пакјао

пред 12 мес.
Поранешниот фудбалер има планови

ФОТО: Фернандо Торес размислува за сериозна борба во рингот?

пред 12 мес.
вежба на отворено на плажа

ВИДЕО: Шарапова во улога на боксер на плажа во Америка

пред 1 година
боксерите се жртви на ситуацијата со ковид-19

Љама и Јанески: Федерацијата се грижи за нас, се надеваме дека брзо ќе се вратиме дома

пред 1 година
Тајсон ќе се памети како вистински убиец во рингот

Мајк Тајсон се расплака: Порано уништував луѓе на ринг, а сега сум никој и ништо (ВИДЕО)

пред 2 години
Хабиб тврди дека едноставно ќе го задави Мејведер

Хабиб Нурмагомедов: Како да го тепам Мејведер, па тој има години колку татко ми

пред 2 години
ЏОШУА СЕ ВРАЌА НА РИНГОТ НА ДОМАШЕН ТЕРЕН

Познат датумот и местото каде ќе боксуваат Британецот Џошуа и Бугаринот Пулев

пред 2 години
пред настапот на олимпискиот квалификациски трунир во лондон

Македонската сениорска репрезентација во бокс на заеднички подготовки во Србија

пред 2 години
со едногласна одлука на делегатите

Примислав Димовски доби нов мандат да ја предводи Боксерската федерација на Македонија

пред 2 години
Епска битка на титаните

Фотогалерија од борбата меѓу Вајлдер и Фјури

пред 2 години