Tag: болоња
ЈУВЕНТУС ВО СЕРИОЗНА ОПАСНОСТ ДА ОСТАНЕ БЕЗ ЛИГА НА ШАМПИОНИ

ВИДЕО: Аталанта во финишот го сруши Јувентус во битката за Лига на шампиони, осум гола во Рим, пет во Болоња

пред 4 дена
Болоња се обиде, но не успеа да го изненади лидерот

ВИДЕО: Голот на Лукаку доволен за Интер да ја продолжи победничката низа во Италија

пред 3 недели
ВЕЛИ БИЛ НАЈДОБАР ИТАЛИЈАНСКИ ИГРАЧ ОД СРЕДНИОТ РЕД

Михајловиќ удри по Манчини: Зошто го повика мојот играч за да седи на клупа?

пред 3 недели
Одлични вести за Конте

Самир Хандановиќ се опорави од Ковид-19, може да брани против Болоња

пред 3 недели
ПО ТОРИНО И ТИМОТ НА МИХАЈЛОВИЌ УСПЕА

ВИДЕО: Уште еден неверојатен пресврт во Калчото- Болоња се врати од 0:2 против Кротоне и успеа да слави 3:2

пред 1 месец
михајловиќ се радува на триумф

ВИДЕО: Болоња со три гола ја продлабочи кризата на Сампдорија

пред 1 месец
ЕЛИФ ЕЛМАС ДОБИ ШАНСА ВО ЗАВРШНИТЕ ДЕСЕТИНА МИНУТИ НА „МАРАДОНА“

ВИДЕО: Инсиње двоен стрелец, Осимхен со неверојатен спринт во победата против Болоња

пред 2 мес.
Михајловиќ најави дека неговите фудбалери се подготвени за „војна“

ВИДЕО: Болоња го совлада Лацио за прв пат по девет години, Имобиле промаши пенал

пред 2 мес.
акција за која ќе се зборува

ВИДЕО: Гол со пета на Виола, Беневенто израмни по акција која траеше цела „вечност“

пред 2 мес.
Бароу двоен стрелец за тимот на Михајловиќ

Болоња ја продлабочи резултатската криза на Парма во Серија А

пред 2 мес.
Заврши серијата без триумф

Михајловиќ конечно се израдува, Болоња доминираше, но ја победи Верона со гол од пенал

пред 3 мес.
Заврши низата без пораз на тимот на Михајловиќ

Џенова и без Горан Пандев до победа против Болоња

пред 3 мес.
Тренерот на Болоња по ремито со Аталанта

Михајловиќ: Не можам повеќе да барам од оваа година, останав жив

пред 4 мес.
Реми на „Олимпискиот стадион“ во Торино

ВИДЕО: Сориано ја спаси Болоња од пораз кај Торино

пред 4 мес.
„Волчицата“ постигна пет гола за едно полувреме  

ВИДЕО: Рома ја прегази Болоња, Аталанта убедлива против Фиорентина

пред 4 мес.
Стоперот на рома прописно се посрамоти

ВИДЕО: Глупост на неделата, комичниот автогол на Кристанте против Болоња

пред 4 мес.