Tag: бонучи
Стоперот не го интересира што велат другите за Јувентус

Бонучи: Енергијата и адреналинот во нашата соблекувална се клучни

пред 2 мес.
сари повторно е во прв план

Бонучи го издвои виновникот поради кој Јувентус потешко стигна до титулата во Серија А

пред 3 мес.
италјанецот пресреќен по ремито со аталанта

Бонучи дециден: Вака се освојуваат титули

пред 3 мес.
необичен стил и многу бои...

ФОТО: Роналдо го смени стилот на облекување, му се смее цела Италија, Бонучи прв коментираше

пред 4 мес.
титула освоена на терен со доигрување на сезоната

Бонучи: Без фудбал да не се додели титула, Јувентус сака чесно до шампионска круна

пред 5 мес.
Клубот од Торино има проблем

ФОТО: Јувентус започна со тренинзи, Роналдо го чека нов 14 дневен карантин

пред 6 мес.
Премиерот на Албанија за лекциите кои ги учи од Италија

Еди Рама: Од Жозе Мурињо научив многу, победничкот менталитет на Јуве покажува дека се религија

пред 7 мес.
Италјанецот со голема почит кон „Специјалниот“

Бонучи обелодени од кој англиски гигант стравува

пред 11 месец
Нов договор за стоперот

ВИДЕО: Бонучи останува во Јувентус до 2024 година

пред 11 месец