Ознака: Борац
цела ноќ ја минаа пред опрштинската зграда

Во Србија се е можно: Штрајк со глад на фудбалери пред општинската зграда (ВИДЕО)

пред 4 недели
Дерби на сезоната

МЗТ Скопје во директен дуел со Борац за лидерската позиција во АБА2 лигата

пред 6 мес.
Тренерот на „металците“ по триумфот во АБА 2

Кочов: Игравме без идеја но среќен сум што победивме

пред 8 мес.
Продолжува победничката низа во АБА 2

ФОТО: МЗТ Скопје Аеродром до нова победа, Борац се „изгуби“ во Јане Сандански

пред 8 мес.
Оптимизам пред дербито со Борац

Морнар: Ќе дадеме сѐ што знаеме, со надеж дека тоа ќе биде доволно за триумф

пред 9 мес.
МЗТ Скопје посакува четврта победа во низа

Кочов: Се надевам дека на овој дерби-дуел ќе ја имаме и поддршката од нашите навивачи

пред 9 мес.
Триумф на турнирот во Требиње

ФОТО: Европскиот првак Вардар со победа ги започна подготовките

пред 11 месец