Tag: борец
извонреден натпревар за адем

ФОТО+ВИДЕО: Ѓорче го слави Адем , хет-трик на специјалистот за пенали и победа за тимот на Тасевски

пред 2 мес.
три бода со еден постигнат гол

ВИДЕО: Работнички го реши Борец со еден гол за максимален ефект

пред 3 мес.
КОЈ СО КОГО ИГРА ДО КРАЈ ВО БИТКАТА ЗА ОПСТАНОК

Вардарци пред невозможна опстанок мисија: Пеколниот распоред ги носи кон Втора лига

пред 6 мес.
НАЈТРОФЕЈНИОТ ПАТУВА КОН ВТОРА ЛИГА

ФОТО+ВИДЕО: Црно коло за Вардар, загубија од Борец, ривалите за опстанок стигнаа до бодови, голеада во Скопје

пред 6 мес.
БОРЕЦ ИСПЛИВУВА ВО ПОМИРНИ ВОДИ

ВИДЕО: Полувреме во ПМФЛ- Вардар со негатива во дербито за опстанок, според планот не оди ни за Силекс и Ренова

пред 6 мес.
ЦРНО ИМ СЕ ПИШУВА НА ЦРВЕНО ЦРНИТЕ

ВИДЕО: Вардар губи во мечот кој мора да го добие- Борец води во дербито за опстанок во Првата лига

пред 6 мес.
ТРИТЕ БОДА ОСТАНАА ВО СКОПЈЕ

ФОТО: Работнички се мачеше ама го победи Борец

пред 7 мес.
ВЕРУВА ВО ПОЗИТИВЕН РЕЗУЛТАТ ПРОТИВ БОРЕЦ

Гудиаби од Пелистер: Дојдов тука да му помогнам на тимот, му благодарам на тренерот што верува во мене

пред 7 мес.
ПЕТ ГОЛА НА ПЕТ МЕЧА

ФОТО: Вардар успеа да стигне до бод, Работнички и Пелистер сигурни, без голови во Струмица и Тетово

пред 8 мес.
ЧЕТИРИ ГОЛА НА ПЕТ МЕЧА ВО ПРВИТЕ 45 МИНУТИ

Полувреме во ПФМЛ: Работнички води со Шкупи, Вардар во негатива против Струга ТЛ, без голови на градските дербија (ФОТО)

пред 8 мес.
работнички и борец одиграа реми во велес

Ибрахимовиќ погоди за Борец во Велес, нерешено заврши средбата со Работнички

пред 9 мес.
колумбиец во редовите на борец

ПМФЛ: Борец се пофали со првото засилување (ФОТО)

пред 10 мес.
Струга подобра од Работнички

ВИДЕО: Шкендија славеше во Струмица, Борец  сигурен со десеткуваниот Силекс

пред 11 мес.
Полувреме во 17 коло од ПМФЛ

ВИДЕО: Вардар води против Македонија ЃП, Борец убедлив против Силекс

пред 11 мес.
Тренерот на Борец со реакција

Горазд Михаилов: Вие луѓе во црно го завивте мак фудбалот во црно

пред 11 мес.
тетовчани немаат пораз на гости сезонава

ПМФЛ: Шкендија води во Велес, Ибраими донесе предност од пенал

пред 11 мес.