Tag: боречки спортови
Неизвесноста за одржувањето на оваа борба останува

Обложувалниците кажаа каде ќе се одржи мечот Нурмагомедов – Фергусон и кој ќе победи

пред 2 години
Локацијата е многу неочекувана

ФОТО: Дајна Вајт објави каде ќе се одржи мечот меѓу Нурмагомедов и Фергусон

пред 2 години
Се бара нова локација, најверојатно надвор од САД

ОФИЦИЈАЛНО: Њујорк го забрани УФЦ 249, Нурмагомедов и Фергусон немаат каде да се борат

пред 2 години
Се бара ново место за мечот на деценијата

Мечот меѓу Нурмагомедов и Фергусон најверојатно ќе “избега“ од САД

пред 2 години
Месец дена до мечот на деценијата

Нурмагомедов: Затворете ме во некоја сала со Фергусон и ќе дознаете кој е шампион

пред 2 години
Фергусон го трола Хабиб

ФОТО: Фергусон по стапките на Мекгрегор, почна војна на твитер со Нурмагомедов

пред 2 години
Хабиб фатен на препад

ВИДЕО: Хабиб Нурмагомедов престрашено реагираше на шегата на своите пријатели

пред 2 години
Дагестанецот планира порано да си дојде дома

ВИДЕО: Нурмагомедов кажа во која рунда ќе „заврши“ со Тони Фергусон

пред 2 години
Еминем „запрепастен“

ВИДЕО: Мајк Тајсон го нокаутира Еминем

пред 2 години
Фергусон го трола Хабиб, а тоа знае да биде многу опасно

Тони Фергусон: Нурмагомедов тепа само „ученици“

пред 2 години
некој ќе падне ?

Џошуа: Ќе го нокаутирам Пулев во 11-та рунда

пред 2 години
Тајсон ќе се памети како вистински убиец во рингот

Мајк Тајсон се расплака: Порано уништував луѓе на ринг, а сега сум никој и ништо (ВИДЕО)

пред 2 години
Ќе има ли ова лето и трета пресметка?

Френк Ворен: Тимот на Тајсон Фјури е подготвен да му плати на Вајлдер за овој да се откаже од реванш

пред 2 години
Хабиб е свесен каков предизвик го очекува

Нурмагомедов: Тони Фергусон е најсилниот противник во мојата досегашна кариера

пред 2 години
На Вајлдер сега сите му се виновни

Вајлдер го обвини Фјури за нечист бокс

пред 2 години
Што ли на ова ќе каже Тајсон Фјури?

Вајлдер кажа бизарна причина за својот пораз од Фјури

пред 2 години