Tag: боречки спортови
Тајсон е фан на Фјури

ВИДЕО: Реакцијата на Мајк Тајсон, по победата на Фјури над Вајлдер

пред 2 години
Епска битка на титаните

Фотогалерија од борбата меѓу Вајлдер и Фјури

пред 2 години
Вајлдер го призна поразот

Дионтеј Вајлдер: Не знам зошто мојот агол го фрли пешкирот

пред 2 години
Се ближи долгоочекуваниот меч

ФОТО: УФЦ го презентираше официјалниот постер за борбата меѓу Нурмагомедов и Фергусон

пред 2 години
Обави суми за двајцата боксери

Станаа познати хонорарите на Дионтеј Вајлдер и на Тајсон Фјури за нивниот реванш-меч

пред 2 години
Боречка машина

ВИДЕО: Тони Фергусон покажа дел од своите подготовки за мечот со Нурмагомедов

пред 2 години
Рекламен потег на Мекгрегор

ФОТО: Вискито на Конор Мегрегор стана официјален спонзор на мечот меѓу Вајлдер и Фјури

пред 2 години
Тоа ќе биде епска борба

Хавијар Мендес: Нурмагомедов и Фергусон се воини, тие ќе се „млатат“ до крај и никој нема да падне

пред 2 години
Џипси Кинг знае да каже

Тајсон Фјури: Откако ќе го претепам Вајлдер, ќе се почестам со кокаин и со проститутки (ВИДЕО)

пред 2 години
Суптилна закана на Нурмагомедов

ФОТО: Хабиб Нурмагомедов со интересна фотомонтажа го предупреди Фергусон

пред 2 години
Модерните гладијатори се незадоволни

Експлоатација: УФС од целиот колач на борците им дава само 16 %

пред 2 години
Војната со зборови жестока од самиот почеток

Вајлдер: Ако Фјури влезе во отворена борба, ноќта на боксот ќе биде кратка (ВИДЕО)

пред 2 години
Да е по правилата на ММА, и Хабиб би тепал двајца како Мејведер во ист ден

Флојд Мејведер: Во еден ден ќе ги тепам двајцата, Нурмагомедов дење, а Мекгрегор навечер

пред 2 години
Њуел има срце како планина

Едноракиот ММА борец веќе има 16 победи во октагонот

пред 2 години
Хабиб не знаел кого има во клубот?

Црна дамка за Нурмагомедов, петмина борци од неговиот приватен клуб осудени на затвор

пред 2 години
Се заострува реториката

Вајлдер: Откако ќе го нокаутирам Фјури, не сакам да слушнам никакви оправданија

пред 2 години