Ознака: борење
поранешен светски и европски вицешампион

Трагедија во Унгарија, прележа Ковид-19, даде крвна плазма и почина на тренинг (ФОТО)

пред 2 мес.
прв заразен спортист од македонија од коронавирусот

Поранешниот борач Љубиша Пешко позитивен на Ковид-19 (ФОТО)

пред 4 мес.
Синот не смее да загуби

ВИДЕО: Таткото не дозволи син му да изгуби во борење, влета и го собори противникот

пред 7 мес.
По обезбедената олимписка норма

Претседателот на МОК го поздрави успехот на Нуров

пред 11 месец
има голема шанса

Нуров го дели една победа на Светското првенство до обезбедување норма за Олимписките игри

пред 11 месец
НА КРАЈОТ ПЕТТО МЕСТО ЗА НАШИОТ БОРАЧ

Нуров не успеа да дојде до бронзениот медал на Европските игри

пред 1 година
шанса за медал во борење

ЕИ Минск: Нуров денеска преку репасажот во борба за медал

пред 1 година
САДУЛАЕВ ПРЕСИЛЕН ЗА НУРОВ

ФОТО : Поразот на Нуров од Светскиот првак

пред 1 година
РЕПАСАЖОТ ШАНСА ЗА НУРОВ

ВИДЕО: Светскиот и Европски првак Садулаев пресилен за Нуров

пред 1 година
Борење - слободен стил - 97 кгр

ФОТО: Нуров со технички туш до четвртфинале на ЕИ Минск

пред 1 година
победа и два порази на еи минск 2019

ВИДЕО + ФОТО: Нуров со шанси за медал, Егоров не успеа во репасажот, пораз и на Вејсели

пред 1 година
две победи го делат до медал

ФОТО: Егоров поразен но има шанса во репасажот за медал во Минск

пред 1 година
УСПЕСИТЕ СЕ ПРОМОЦИЈА НА ГРАДОТ И ДРЖАВАТА

ФОТО: Скопје ќе го награди Алили кој се сретна со градоначалникот Шилегов

пред 1 година
на задоволство на сите

ФОТО: Скопје и Општина Чаир му се поклонија на Европскиот првак Бесар Алили

пред 1 година
БК ЛИРИЈА И И ОПШТИНАТА СО ЗАЕДНИЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА

Општина Чаир ќе организира дочек на Алили на плоштадот Скендербег

пред 1 година
МАКЕДОНИЈА ИМА ЕВРОПСКИ ШАМПИОН

ВИДЕО: Бесир Алили e европски шампион во борење!!!

пред 1 година