Tag: борусија дортмунд
Интересот за дијамантот е голем

Елиф Елмас против Украина ќе го следат скаути од пола Европа

пред 3 дена
БАРААТ МНОГУ ПОВЕЌЕ ПАРИ

Билд: Манчестер Јунајтед испрати понуда за една од најголемите ѕвезди на Дортмунд, со играчот е се договорено, проблем е Борусија

пред 1 нед.
НИТУ РЕАЛ, НИТУ БАРСЕЛОНА, НИТУ ПСЖ

Ерлинг Халанд го избра клубот каде сака да ја продолжи кариерата

пред 1 нед.
БИ ДОБИВАЛ ПЛАТА ОД КОЈА БОЛИ ГЛАВА

Челзи подготвен да ја активира бомбата на летниот преоден рок: Сините со сите сили тргнуваат по Халанд

пред 2 недели
Јунајтед ќе плати 90 милиони

Трансфер бомба на Островото: Санчо станува најскапото засилување во Европа ова лето

пред 2 недели
НЕ МОЖЕ ДА ПОВЕРУВА

Легендарниот Јанкер огорчен од односот кон Левандовски: Не може да биде, тоа е невозможно

пред 3 недели
НЕОЧЕКУВАН РАСПЛЕТ

Срушениот рекод на Герд Милер не беше доволен: Левандовски остана без наградата за најдобар во Бундес лигата

пред 3 недели
Ќе го добијат ли „сините“ крилниот напаѓач

Челси подготви 85 милиони евра за Санчо, на потег е Борусија Дортмунд

пред 1 месец
Капитенот на „Милионерите“ со порака

ФОТО: Марко Ројс реши летото да го помине на одмор наместо на ЕУРО

пред 1 месец
ХАЛАНД МОЖЕ ДА ЗДИВНЕ

ВИДЕО: Борусија Дортмунд со победа во Мајнц обезбеди пласман во Лигата на шампионите

пред 1 месец
БОРУСИЈА СО ПОБЕДА УТРЕ Е ВО ЕВРОПСКАТА ЕЛИТА

ВИДЕО: Шалке го шокираше Франкфурт и му направи услуга на најголемиот ривал Дортмунд

пред 1 месец
ГО ПОГРЕШИ ИМЕТО НА КЛУБОТ

Тренерот на Дортмунд откако го декласираа Лајпциг: Ред Бул играше добро

пред 1 месец
ТРОФЕЈОТ ЗАВРШИ КАЈ МИЛИОНЕРИТЕ

ВИДЕО: Борусија Дортмунд фуриозно против Лајпциг дојде до трофејот во Купот

пред 1 месец
англискиот репрезентативец ќе ја менува клупската средина

Јунајтед се откажа од Санчо, три клуба од Англија е еден од Шпанија по потпис на репрезентативецот на Англија

пред 1 месец
Ќе го купи ли некој репрезентативецот на Англија?

Борусија Дортмунд го продава Санчо на попуст, цената на напаѓачот падна за 40 милиони евра

пред 2 мес.
ОВОЈ МОМЕНТ ГО ОДБЕЛЕЖА МЕЧОТ

ВИДЕО: Страшно морничава повреда на фудбалер на Борусија Дортмунд, Халанд не можеше да ниту да гледа

пред 2 мес.