Tag: борусија
неочекувана замена

Халанд ќе ја напушти Борусија Дортмунд ова лето , познато и кој ќе го замени

пред 4 недели
интер не ги израдува навивачите

ВИДЕО: Хандановиќ прими гол меѓу нозе, Лукаку го спаси Интер од пораз

пред 1 година
Младиот напаѓач го освои раководството на „Кралевите“

Марка: Главен приоритет на Реал за ова лето е Ерлинг Халанд

пред 2 години
Халанд самиот е крв за тролингот на играчите на ПСЖ

ФОТО: Стана познато зошто фудбалерите на ПСЖ два дена го тролат Ерлинг Халанд

пред 2 години
Мбапе го мачи гнојна ангина

Олеснување во ПСЖ: Мбапе е „чист“, резултатите се негативни

пред 2 години
Финансиска штета има и градот Париз

Од само еден натпревар, ПСЖ ќе загуби 10 милиони евра поради коронавирусот

пред 2 години
Коронавирусот ги брка навивачите и во Франција

Натпреварот меѓу ПСЖ – Борусија во ЛШ ќе се игра пред празни трибини

пред 2 години
Борусија станува дистрибутер на млади играчи

Манчестер Сити сака да даде 2 милиони евра за младинец на Борусија

пред 2 години
Неизвесна средбата ПСЖ-Борусија

ПСЖ ќе бара одлагање на реванш-средбата со Борусија во Лигата на шампионите?

пред 2 години
Халанд го засени Мбапе

Реал се предомисли и сега место Мбапе ќе го купува Ерлинг Халанд

пред 2 години
Не му било сеедно

Мауро Икарди беснеел и кршел, кога разбрал дека нема да биде во основниот состав против Борусија

пред 2 години
Клоп во романтично издание

Јирген Клоп раскажа како се согласи да стане тренер на Ливерпул

пред 2 години
Само Борусија можела да му го вети тоа на Халанд

Клоп: Вистината за Халанд е дека ни Ливерпул ни Манчестер Јунајтед немаа шанси да го донесат

пред 2 години
Двајца тренери ко оставија белег врз Левандовски

Левандовски кажа каков треба да биде идеалниот тренер

пред 2 години
Упорноста е главна особина на Левандовски

Левандовски: Клоп во Борусија ми даваше по 50 евра за десет голови на тренинг, ама брзо се премисли

пред 2 години
Се било пијано на таа забавата

ВИДЕО: На забавата на фудбалерите на ПСЖ била и Ванда Нара

пред 2 години