Tag: брага
Откупна клаузула од половина милијарда евра

Барселона одби 60 милиони евра од премиерлигаш за новиот Роналдо

пред 3 мес.
Импресивна завршница

ВИДЕО: Тиаго Сантана го постигна голот на денот, Санта Клара со шок за Брага

пред 5 мес.
допрва го чекаат испити

Спортинг за 10 милиони евра си купи тренер кој нема лиценца

пред 8 мес.
Црно му се пишува на Жорж Мендеш

Голема акција во Португалија: полицијата ги тресе домовите на Мендеш, Икер Касиљас, канцелариите на Порто, Бенфика и на Спортинг

пред 8 мес.
Барселона го заштити својот нов фудбалер

ВИДЕО: Барселона го претстави фудбалерот чија откупна клаузула е пола милијарда евра

пред 9 мес.
Млад напаѓач ќе ја засили Барса

Брага за рекордна сума и продаде напаѓач на Барселона

пред 9 мес.
Уште еден питомец на академијата на Барселона заминува од клубот

Барселона и продаде напаѓач на Брага

пред 9 мес.
Судиското надополнување кобно за Порто

ВИДЕО: Брага го совлада Порто, со гол во 95 минута, и го освои португалскиот Лига куп

пред 9 мес.