Tag: брајтон
АРТЕТА ПРЕЗАДОВОЛЕН

ОФИЦИЈАЛНО: Арсенал го претстави третото најскапо засилување во историјата

пред 2 дена
НОВО ИМЕ ВО ДЕФАНЗИВАТА

Раздвиженост на Емирејтс: Арсенал денеска го финишира засилувањето вредно 55 милиони евра

пред 1 нед.
Вајт се сели кај „Топџиите“

Не одигра ни минута на ЕП, но Арсенал плати 50 милиони за него

пред 2 недели
НОВ ПРЕДИЗВИК ПРЕД НЕГО

Барселона го продава еден од најдобрите дански фудбалери: Го бараат неколку клуба од Премиер лигата

пред 2 недели
водеа со 2-0, загубија во финишот

ВИДЕО: Каков шок за Сити, пресврт на Брајтон за голема победа против „граѓаните“

пред 3 мес.
Увертира пред дуелот со Челси

Гвардиола: За Брајтон и Евертон ќе се подготвуваме како да е финале во ЛШ

пред 3 мес.
Гибс постигна гол во 90 минута за три бода

ВИДЕО: Вулвс со неверојатен пресврт, Данк од херој до трагичар за Брајтон

пред 3 мес.
Брајтон ја продолжи низата без триумф

ВИДЕО: Дојде и тој ден, Шефилд Јунајтед славеше во Премиер лигата

пред 3 мес.
Неинтересен меч во Лондон

ВИДЕО: Мирно на „Стенфорд Бриџ“ , Челзи ремизираше со Брајтон

пред 3 мес.
Норвежанецот по победата над Брајтон

Солскјер: Моравме да се бориме до самиот крај на најтешкиот начин

пред 4 мес.
СТИВ БРУС ВЕЛИ ПОВРЕДАТА Е ЗАГРИЖУВАЧКА

ВИДЕО: Натпреварот беше во прекин- фудбалерот на Њукасл заработи тешка повреда

пред 4 мес.
БРАЈТОН ПЛИВА КОН ПОМИРНИ ВОДИ

ВИДЕО: На Њукасл продолжува да му гори под нозе, дебакл во Брајтон, опстанокот сериозно доведен во прашање

пред 4 мес.
брајтон од шест победи вкупно, дури пет запиша на гости

ВИДЕО: Саутемптон потона, Брајтон со нова гостинска победа

пред 5 мес.
Подобро да го укинат ВАР во Премиер лигата

ВИДЕО: Срамна пародија на „Хафтхорнс“ Мејсон го поништи па го призна голот, ВАР рече не е гол!

пред 5 мес.
Победа по пауза од седум натпревари во Премиер лигата

ВИДЕО: ВБА со голот на Бартли до златна победа против Брајтон кој промаши два пенали

пред 5 мес.
Уште едно изненадување во 24 коло од Премиер лигата

Нема играње со Брајтон, Астон Вила загуби очекувани два бода на Амекс

пред 6 мес.