Tag: бразил
Хуманата страна на бразилецот

Нејмар плаќа 142 вработени и покрај тоа што фирмата не работи

пред 3 дена
ВАЖИ ЗА МНОГУ АВТОРИТЕТЕН

ВИДЕО: Ова е физички најсилниот судија- се прослави прекинувајќи натпревар поради хомофобија

пред 3 недели
Подзаборавениот играч на Барселона

Кутињо се врати во Бразил, таму ќе го лечи повреденото колено

пред 3 недели
Бразилскиот Јаја Туре

Челси се приклучи во трката за таленираниот Габриел Менино од Палмеирас

пред 3 недели
Бразилецот за легендарната „полумесечина“

Роналдо: Им се извинувам на сите мајки кои ги гледаа своите деца со иста фризура

пред 3 недели
Кој ќе го купи крилниот напапаѓ?

Започна наддавањето за супер талентираниот Габриел Верон

пред 3 недели
Скандалозна одлука

ВИДЕО: Судија реши да моча на сред терен на натпревар во Бразил

пред 1 месец
Напаѓачот покажа кој е кој

ВИДЕО: Бруталниот потег на Хулк во дебито за Алтетик Минеиро

пред 1 месец
Повеќе од четири децении не биле шампиони

ВИДЕО: Милиметарски офсајд ги фрли во очај, Интернационал остана без посакуваната титула

пред 2 мес.
ЈА ЗАГУБИ БИТКАТА СО КОВИД 19

Голема семејна трагедија за Роналдињо: Мајката на бразилскиот магионичар почина од коронавирусот

пред 2 мес.
БРАЗИЛЕЦОТ ПРОГОВОРИ НА ТЕМАТА КОЈА ГИ ИНТЕРЕСИРА СИТЕ

Нејмар најверојатно повторно ќе отсуствува од теренот: Никогаш нема да престанам со журките

пред 2 мес.
ИМАШЕ ПРИЧИ ЗА РАДОСТ ПА СЕ ПОФАЛИ И НА ИНСТАГРАМ

ФОТО: Преубавата бразилска одбојкарка пресреќна- нејзиниот тим конечно го освои најголемиот трофеј во Јужна Америка

пред 3 мес.
СЕ УШТЕ НЕМА НИ 10 ГОДИНИ А ВЕЌЕ РУШИ РЕКОРДИ

ВИДЕО: Има само 8 години и веќе ги надмина Меси и Нејмар- Бразилецот за кој цел свет зборува веќе има спонзори!

пред 3 мес.
Палмеираш ги очекува првите понуди од Англија

Сити и Јунајтед ја користат кризата во Барса, битката за новиот Нејмар започна

пред 3 мес.
Учество кое нема многу да се памети

Официјално: Македонија го освои 23 место на Мундијалот во Египет

пред 3 мес.
ТРАГЕДИЈА ВО БРАЗИЛ

ВИДЕО: Трагедија во Бразил, во авионска несреќа животот го загубија четири фудбалери и претседателот на клубот

пред 3 мес.