Tag: бразил
ЛОШАТА СЕРИЈА МУ ПРЕСУДИ НА ЛЕГЕНДАРНИОТ АРГЕНТИНЕЦ

Креспо е минато: Големата клупска легенда нов тренер на Сао Паоло

пред 2 недели
КРИТИКИ ЗА ЅВЕЗДАТА НА ПСЖ

Л’Екип со насловна жестоко го нападна Бразилецот: Нејмар, дали си уморен? (ФОТО)

пред 2 недели
Ѕвездата е преморена?

Нејмар со шокатна изјава: Не знам дали ќе имам ментална сила за да се соочам со нов сличен предизвик

пред 2 недели
Во квалификациите за СП

ВИДЕО: Бразил ремизираше со Колумбија, Аргентина сигурна против Парагвај

пред 2 недели
се враќа нејмар во составот

Бразил со Колумбија ќе брка десет од десет

пред 3 недели
сп катар последно за бразилецот

ВИДЕО: Нејмар: СП Катар ќе биде последно за мене , немам повеќе ментална сила да се борам со фудбалот

пред 3 недели
по еден месец ја напушти болницата

Пеле излезе од болницата – испрати трогателна порака за животот

пред 4 недели
моментална пауза

Дани Алвеш привремено ја прекина кариерата, најави враќање во 2022 година

пред 1 месец
после 5 години

Уапсена е жената одговорна за една од најголемите фудбалски трагедии

пред 1 месец
ЧЕТВРТО ДЕТЕ НА БРАЗИЛЕЦОТ

Хулк доби ново дете: Сега со внуката на својата поранешна сопруга (ФОТО)

пред 1 месец
се пошегува на своја сметка

Пеле после операцијата: Сега сум спремен и за продолженија

пред 1 месец
надминати здравствните проблеми

Пеле се опоравува по операцијата – наскоро домашно лекување

пред 1 месец
ЗДРАВСТВЕНИ ПРОБЛЕМИ

По Пеле уште една бразилска легенда заврши на операција

пред 2 мес.
ИМ ОДГОВОРИ

Нејмар во војна со критичарите: Заслужив повеќе почит, ова не е нормално

пред 2 мес.
ДВАЈЦАТА СО ИСТИ СТАВ

Клоп и Солскјер разочарани од ковид протоколите и правилата: Ова е фарса

пред 2 мес.
Ѕвездата е разочарана и гневна

Нејмар: Не знам што повеќе да направам во овој дрес за навивачите да ме почитуваат

пред 2 мес.