Tag: бреша
Македонецот пред трансфер во Серија Б

Несторовски може да му стане соиграч на Балотели, понуди има и од Бреша и од Спал

пред 3 мес.
БАЛОТЕЛИ ПОВТОРНО ВО ЦЕНТАРОТ НА ВНИМАНИЕТО

Никој не го сака во градот каде израсна: Навивачите го навредија Балотели, Бреша му забрани да се паркира

пред 3 мес.
Супер Марио бара клуб

Балотели се враќа во Англија, но во второлигаш

пред 5 мес.
Ќе го носи бројот осум

Тонали: Мојот агент преговараше со Интер но кога слушнав дека Милан ме бара, ги затворив сите други врати

пред 7 мес.
ИБРАХИМОВИЌ НЕ НАСТАПИ

Сандро Тонали дебитираше за Милан со победа против „својата“ Бреша

пред 7 мес.
го избра дресот со број 8

ОФИЦИЈАЛНО: Детали од договорот, Тонали е нов играч на Милан (ФОТО)

пред 7 мес.
Италијанскиот талент пристигнува во Милано

Тонали денеска потпишува за Милан, закажани се медицинските прегледи

пред 7 мес.
Битката за потписот на плејмејкерот била жестока

Масимо Целино: Јунајтед понуди десет милиони повеќе од Милан, но Тонали е навивач на Милан и сакаше да замине таму

пред 8 мес.
„новиот пирло“ доаѓа на „сан сиро“

Интер понуди повеќе но Сандро Тонали го избра Милан (ФОТО)

пред 8 мес.
репрезентативецот на италија е на пат за милано

„Новиот Пирло“ избира меѓу Интер и Милан

пред 8 мес.
каков пад во кариерата, беше еден од најперспективните напаѓачи во светот

Немирниот Балотели кариерата ја продолжува во Романија

пред 9 мес.
Воведниот меч од 38 коло во Серија А донесе два гола

ВИДЕО: Тонали го одигра последниот натпревар за Бреша во ремито со Сампдорија

пред 9 мес.
талентираниот италјанец пред трансфер кај „нероаѕурите“

Интер и Бреша се договорија околу Тонали

пред 9 мес.
Имобиле стигна до бројката од 35 голови

Имобиле со гол и асистенција против Бреша го остави Лацио во игра за вицешампион

пред 9 мес.
неверојатен гол на швеѓанецот

ВИДЕО: Кулушевски со еврогол и донесе победа на Парма

пред 9 мес.
Напаѓачот бара нов клуб

Третолигашот Комо се обидува да го ангажира Марио Балотели

пред 9 мес.