Tag: брозовиќ
хрватот се соочува со голема парична казна од својот тим

Интер „дебело“ ќе го наплати испадот на Брозовиќ

пред 2 мес.
гестот на хрватот привлече внимание и во италија

ФОТО: Подарокот на Брозовиќ за лекување на Македонката на насловните страни во Италија

пред 3 мес.
БРОЗОВИЌ Е НЕЈЗИН ХЕРОЈ

Стаменка Трповска: Секогаш верував дека ќе успеам, Марсело со еден клик ми го направи животот ептен подобар

пред 3 мес.
Хрватот ја покажа својата големина

ФОТО: Брозовиќ со херојски потег: Ја плати операцијата на Менче од Скопје

пред 3 мес.
„нероаѕурите“ сакаат да ја осигурат индината на хрватот

Интер му нуди нов договор на Брозовиќ

пред 5 мес.
интер тврди дека не е на продажба

Ливерпул не го ферма Интер, остварил контакт со менаџерот на Брозовиќ

пред 5 мес.
До понеделник интер ќе биде комплетен

Брозовиќ и преостанатите интернационалци се вратија во Милано

пред 5 мес.
Избраниците на Конте не го даваат првото место во Серија А

ВИДЕО: Лукаку и Брозовиќ му ја донесоа победата на Интер во вечното против Милан

пред 1 година
Проблеми кои Конте мора што побрзо да ги реши

Прв кикс и први искри во соблекувалната на Интер

пред 1 година