Tag: буфон
сеуште има желба за натпревари

ФОТО: Легендарниот Италијански голман на голот на Парма по 20 години

пред 2 дена
го потсетија...

ФОТО: Навивачите на Парма удрија по Буфон, си замина како платеник, не може да бидеш херој

пред 1 месец
Се врати во клубот по 20 години

ВИДЕО: Спектакуларен кам-бек, Буфон е новото засилување на Парма

пред 1 месец
каде започна таму ќе ја заврши кариерата

ФОТО: „Бомба“ од Италија, Буфон го избра својот нов клуб

пред 2 мес.
џиџи смета дека уште може да биде корисен

Буфон не сака во пензија: Имам многу понуди, ќе ја изберам најлудата

пред 2 мес.
џиџи е голема легенда на јувентус и италијанскиот фудбал

Легендарниот Буфон го освои Купот со две генерации играчи од семејството Киеза

пред 2 мес.
„старата дама“ и буфон повеќе нема да „танцуваат“ заедно

Буфон вечерва го игра последниот меч за Јувентус

пред 2 мес.
легендарниот голман се сели во гигантот од шпанија

На Јувентус не му треба Буфон, тој кариерата ќе ја заврши во клубот на Меси !

пред 2 мес.
Ветеранот се уште не размислува за пензија

Буфон го напушта Јувентус , но останува во Италија

пред 3 мес.
две легенди на едно место

ВИДЕО: Две легенди, македонска и италијанска, Пандев и Буфон, ова треба да се погледне

пред 3 мес.
Интересно лето во најава

ФОТО: Листа на слободни агенти ова лето во Серија А, „шопингот“ може да започне

пред 4 мес.
трката за титулата не е завршена

Буфон: Интер покажа дека вреди, речиси исто како и Јувентус

пред 5 мес.
ГОДИНИТЕ СЕ САМО БРОЈКА

ВИДЕО: Буфон со рефлекс на „младинец“ вака ги фрли во очај напаѓачите на Интер

пред 6 мес.
Капа доле за ветеранот

Буфон постави нов рекорд против Барса – легендата на голот на Јувентус е чудо

пред 8 мес.
Добри вести за навивачите на „Старата Дама“

Буфон ќе биде на голот на Јувентус за дербито со Барселона

пред 8 мес.
Импресивни бројки

Серхио Рамос го израмни импресивниот рекорд на Буфон

пред 8 мес.