Tag: бугарија
Италија експресно до водство

ВИДЕО: Фантастичен соло продор и гол на Киеза против Бугарија

пред 2 недели
Убав детал

ФОТО: Дресот на Италија со посебен знак по титулата на ЕУРО

пред 2 недели
откако ги спаси од испаѓање

Доријан Бабунски уште две години во Ботев Враца

пред 3 мес.
Доаѓа од редовите на Берое

Бугарскиот репрезентативец Минчев е најновото засилување за Брегалница

пред 3 мес.
СОСЕДИТЕ ПОДОБРИ ОД НАС

ВИДЕО: Македонската репрезентација до 17 години поразена од своите врсници од Бугарија

пред 4 мес.
македонецот стрелец за ботев

ВИДЕО: Бабунски стрелец и асистент во победата на Ботев

пред 5 мес.
По победата над Бугарија

Чурлинов: Оваа репрезентација има квалитет и се надевам дека во иднина ќе можеме да се радуваме на многу победи

пред 6 мес.
На контролниот меч во Анталија

ВИДЕО: „Петардата“ на Македонија против Бугарија и прославата во соблекувалната

пред 6 мес.
Пет гола во мрежата на противникот

Македонската фудбалска иднина убедлива против Бугарија во Анталија

пред 6 мес.
Воша ќе чека шанса од клупата за резерви

ФОТО: Македонија со Чурлинов и Тодоровски ќе ја нападне Бугарија

пред 6 мес.
турнир во турција

У21: Македонија против Словачка бара можност за добар резултат во Анталија

пред 6 мес.
Ова е удар за Италија

Проблеми за Манчини, тројца играчи ослободени од обврските поради повреди

пред 6 мес.
од рубриката селски фудбал

ВИДЕО: Фудбалски судија во Бугарија мораше да бега за да спаси живот

пред 6 мес.
две средби за проверка

У17: Два контролни натпревари во Скопје со Бугарија и БиХ

пред 6 мес.
ПОРАДИ ТОЈ МЕЧ БУГАРИЈА НЕ ЈА МИНА ГРУПНАТА ФАЗА

Бугарската фудбалска легенда со сериозни обвинувања: Романија и Шпанија наместија натпревар на Европското првенство во 1996 година

пред 7 мес.
Ден за заборав на младите репрезентативци

У19: Македонија убедливо поразена од Бугарија на контролниот меч во Анталија

пред 8 мес.