Tag: букурешт
Официјално

ФОТО: Мирко Ивановски е нов член на Динамо Букурешт

пред 1 нед.
Неверојатни бројки

Македонските навивачи испиле 75 000 литри пиво во Букурешт

пред 3 мес.
Македонската упорност наградена

ВИДЕО: Популарниот навивач на Македонија доби нов тапан

пред 3 мес.
фотогалерија од мечот во букурешт

ФОТО: Одлично издание на Македонската репрезентација и покрај поразот во Букурешт

пред 3 мес.
НАЈМЛАДИ И НАЈГЛАСНИ

ФОТО: Поддршка од секого- Македонија на стадионот во Букурешт ќе ја бодрат и најмладите

пред 3 мес.
ПОДДРШКА СТИГНУВА ОД СЕКАДЕ

ФОТО: Ракометна поддршка за фудбалерите- во Букурешт и Столе Стоилов

пред 3 мес.
расположени со нетрпение го очекуваат дебито на ЕУРО

ФОТОГАЛЕРИЈА: Македонија со утрински тренинг, подготовките за Австрија се во тек

пред 3 мес.
АЛИОСКИ ПОВТОРНО ГЛАВЕН

ФОТО: Џани повторно покажа дека знае да се забавува- сега стана романски полицаец

пред 3 мес.
мотив за поддршка плус

Шанса за Македонските навивачи: Владата во Букурешт дозволи 50% капацитет на стадионот

пред 3 мес.
гладни сме за успех и победа

Димитриевски: Нема притисок , само мотивација за успех, одиме на победа против Австрија , не дојдовме за искуство

пред 3 мес.
нема промени засега

Важна информација од УЕФА за навивачите во Букурешт

пред 3 мес.
репрезентативците го почувствуваа теренот во Букурешт

ФОТО: Македонската репрезентација го одржа првиот тренинг во Букурешт

пред 3 мес.
поранешниот репрезентативец за мечот со австрија

Наумовски за мечот со Австрија: Македонија и со Германија беше аутсајдер па победи

пред 3 мес.
СЛЕТАА ВО ГРАДОТ КАДЕ ЌЕ ЈА ИСПИШАТ ИСТОРИЈАТА

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Македонските фудбалери пристигнаа во Букурешт

пред 3 мес.
ПРЕМИЕРОТ ПРЕД АВИОН КОНЕЧНО ГИ ВИДЕ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИТЕ

ФОТО: Премиерот Заев на писта ги пречека македонските репрезентативци, со убави зборови ги испрати за Букурешт

пред 3 мес.
Се` поради пандемијата со Ковид-19

Постапката за присуство на ЕУРО во Букурешт за навивачите е повеќе од комплицирана

пред 4 мес.