Tag: бундес лига
ПРОБЛЕМИ КАЈ БАВАРЦИТЕ

Баерн не го пушта незадоволниот тренер: Погреши, но преговорите продолжуваат

пред 13 часа
нема мотиви да остане во клубот

Ханси Флик: Заминувам од Баерн Минхен

пред 2 дена
САКА КОНЕЧНО ДА ПОКАЖЕ ШТО ЗНАЕ

Не сака повеќе да биде резерва: Од Баерн заминува единствената светла точка против ПСЖ

пред 2 дена
ТЕХНОЛОГИЈАТА ИМ ЈА ЗЕДЕ РАДОСТА

ВИДЕО: Драма во Бундес лигата- Лајпциг постигна гол во 96-та минута, ВАР го поништи

пред 2 дена
НЕ ВЕРУВАЛ КОЛКУ Е ДОБАР

Гвардиола воодушевен од младиот бисер на Борусија: Можеби лаже за годините

пред 3 дена
ХАНСИ ФЛИК СЕЛЕКТОР НА ГЕРМАНИЈА?

Јулијан Нагелсман проговори околу можноста да го преземе Баерн Минхен

пред 5 дена
ПОРАЧУВА ДЕКА БАВАРЦИТЕ МОРА ДА ОДЛУЧАТ

Легендата на Баерн околу ситуацијата во клубот: Сите знаеме кој ги предизвикува проблемите, некој мора да замине и ќе замине

пред 6 дена
РЕКОРДЕН ТРАНСФЕР ЗА ТРЕНЕР ВО ГЕРМАНИЈА

Го носи тимот во Лигата на шампионите ама нема да го води во европската елита: Тренерот на Ајнтрахт Франкфурт има нов клуб

пред 6 дена
ДОСЕГА ИМА САМО ТРИ НАТПРЕВАРИ

Евертон за него плати 25 милиони евра но не го виде неговиот квалитет: Се врати после 19 месеци поради повреда и се повреди повторно

пред 6 дена
Не очекува уште една трансфер сапуница

Рајола откри каков е ставот на Борусија Дортмунд по однос на продажбата на Халанд

пред 7 дена
натпревар без голови

Комплетирано 28 коло во Бундес лигата, Хофенхајм и Леверкузен разочараа

пред 7 дена
Ако германецот реши да си замине

Баерн Минхен го избра Клоп како евентулана замена за Флик

пред 1 нед.
Лука Јовиќ постигна гол против Волфзбург

ВИДЕО: Јовиќ постигна гол по повеќе од два месеци

пред 1 нед.
Фрајбург загуби во Билефилд

ВИДЕО: Окугава и донесе голема победа на Арминија во битката за опстанок

пред 1 нед.
Шампионот го брани тронот

ВИДЕО: Баерн Минхен со голот на Горецка до важна победа кај Лајпциг

пред 2 недели
СИЛВА ДОНЕСЕ ГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ ЗА ХАЛАНД И ДРУГАРИТЕ

ВИДЕО: Ајнтрахт Франкфурт стигна до голема победа во директниот дуел за четвртата позиција, Дортмунд се подалеку од ЛШ

пред 2 недели