Tag: бундеслига 2
ријека сака да го продаде за половина милион евра

Милан Ристовски има две понуди од Германија

пред 9 мес.
епско промашување на играч на оснабрик

ВИДЕО: Чурлинов одигра 20 минути, Штутгарт не ја оправда фаворитската улога

пред 11 мес.
ова ретко се гледа

ВИДЕО: Промашување на годината на мечот Штутгарт- Оснабрик

пред 11 мес.
несмасна реакција во бундеслига 2

ВИДЕО: Ова е автогол на денот, се сплетка комплетно

пред 11 мес.
по првиот дел штутгарт во сериозни проблеми

ВИДЕО: Класична контра, Штутгарт шокиран од Кил по првото полувреме

пред 11 мес.
шокантна завршница за штутгарт

ВИДЕО: Штутгарт на Дарко Чурлинов киксна и падна на третата позиција во Бундеслига 2

пред 11 мес.
денеска се играат натпревари од бундеслига 2

Дарко Чурлинов прв македонски репрезентативец кој ќе настапи по кризата со коронавирусот

пред 11 мес.
натпреварите ќе се играат пред празни трибини

Време е за победа на фудбалот против короната, денеска рестарт на Бундеслигата (ФОТО)

пред 11 мес.
со нетрпение се чекаат тв преносите

ТВ преносите започнуваат, Бундеслигата ќе ја гледаат милијарда луѓе !

пред 11 мес.
на почетокот од мај фудбалот се враќа во германија

Бундеслигата продолжува за две недели без публика

пред 12 мес.
Ново одложување на првенството

Во Германија фудбал нема да се игра најмалку до мај

пред 1 година
веќе се разговарало на оваа тема

Коронавирусот ќе им ги намали платите на фудбалерите во Германија

пред 1 година
Коронавирусот го диктира и фудбалот во Германија

Експрес: Бундеслигата ќе биде сопрена и нема да има шампион

пред 1 година
штутгарт превентивно ја откажа прес конференцијата

Вработен на стадионот во Штутгарт позитивен на Ковид-19, Чурлинов и целата екипа одат на преглед

пред 1 година
никој нема да испадне, бундеслигата ќе се зголеми на 20 клуба

Вонреден состанок во Германија: Прекин на Бундеслига 1 и 2

пред 1 година
Засега нема опасност за остатокот на екипата

Дефанзивец на Хановер е позитивен на коронавирус

пред 1 година