Tag: бундеслига
„милионерите“ останаа без бодови во менхенгладбах

ВИДЕО: Во дуелот на двете Борусии, победи онаа од Менхенгладбах

пред 2 дена
Баерн е лидер, леверкузен и волфсбург имаат по три бода помалку

ВИДЕО: Леверкузен го притиска Баерн, со минималец до три бода, пораз на Волфсбург

пред 2 дена
само бод за баерн во првото коло

ВИДЕО: Баерн Минхен со реми ја отвори новата сезона во Бундеслигата

пред 1 месец
Германецот има понуди од Англија и Италија

Баерн Минхен не се откажува од Горецка и покрај тешките преговори

пред 2 мес.
Германскиот гиган се пофали

ФОТО: Баерн Минхен со црно-златен дрес на гостински терен во новата сезона

пред 4 мес.
Во натпревар од 32 коло во Бундеслигата

ВИДЕО: Чурлинов асистент за победоносниот гол на Калајџиќ за победа на Штутгарт

пред 5 мес.
На ред се преговорите со Лајпциг

Падна договор, Нагелсман ќе го наследи Флик на купата на Баерн Минхен

пред 5 мес.
за да се избегнат проблеми во финишот на сезоната

Бундеслигата во карантин, строги правила во финишот на сезоната

пред 5 мес.
сезонава запиша само две победи

Шалке испадна од Бундлеслигата по 30 години настапи во елитата на Германија

пред 5 мес.
Македонскиот репрезентативец конечно со минутажа

ВИДЕО: Чурлинов по долго време со солидна минутажа за Штутгарт, Баерн Минхен не го дава врвот

пред 5 мес.
Интересни резултати во 28. коло од Бундеслигата

ВИДЕО: Голеада во Франкфурт, Баерн киксна на „Алијанц Арена“

пред 6 мес.
унион берлин ЗАГУБИ по серијата од 10 натпревари без пораз

Херта со пресврт го победи Унион Берлин, Пјонтек херој со два гола

пред 10 мес.
Вердер ја прекина низата од пет нерешени во серија

ВИДЕО: Волфсбург го доби трилерот против Вердер

пред 10 мес.
„Дожд“ од голови

(ВИДЕО): Лудо полувреме одиграа Волфсбург и Вердер

пред 10 мес.
Чека трет настап од клупата за резерви

Штутгарт гостува на Хофенхајм, Чурлинов резерва

пред 10 мес.
Проблеми во Бундеслигата

ФОТО: Цел бундеслигаш во карантин поради коронавирус

пред 11 мес.