Tag: чеферин
уефа очекува еп да се игра пред полни трибини

Чеферин: Пласманот на Македонија на ЕП ме изненади, мала земја доби шанса да се промовира

пред 2 недели
Од уефа до ФФМ

Чеферин му честиташе на Сејдини: Ви посакувам и во иднина уште многу успеси

пред 2 мес.
ИЗМЕНИ ПОРАДИ ПАНДЕМИЈАТА

УЕФА најавува револуција, фајнлфор во Лигата на шампионите

пред 3 мес.
АКО НЕ ЗАВРШИ ПАНДЕМИЈАТА ДО МАРТ ДОГОДИНА

УЕФА со нов план за Европското првенство 2021, Англија добива џекпот

пред 3 мес.
Последниот збор го имаат локалните власти

ФОТО: УЕФА дозволи навивачи во европските купови и Лигата на нации

пред 4 мес.
и покрај коронавирусот...

Чеферин: Третото европско натпреварување ќе започне според планот

пред 8 мес.
Дали ова значи дека ПСЖ нема да игра во ЛШ следната сезона?

Чеферин: Тие што нема да ја доиграат сезоната ќе се соочат со последици, во Франција избрзаа

пред 8 мес.
ќе има и поинаква распределба на средствата од фер-плеј системот

Чеферин очекува речиси сите национални првенства да се доиграат

пред 8 мес.
уефа чека дозвола од владите, фудбалот се уште во застој

Чеферин: Стариот добар фудбал ќе се врати наскоро, но за тоа решаваат политичарите

пред 9 мес.
лигите треба да се доиграат најкасно до август

Чеферин: Прерано е да се откажат националните првенства

пред 9 мес.
Премиерот на Словенија остро „удри“ по својот сонародник и УЕФА

УЕФА и Чеферин обвинети за ширење на Коронавирусот

пред 9 мес.
Радосна вест за лидерот во Македонија ,тимот на Вардар

УЕФА го укина финансискиот фер-плеј за следната сезона

пред 10 мес.
Првиот човек на УЕФА потполно искрен

Чеферин: Во фудбалот веќе ништо нема да биде исто

пред 10 мес.
Има три можни сценарија...

УЕФА не ја исклучува можноста да се случи фијаско и првенствата да не се доиграат

пред 10 мес.
Сите спортски настани „паѓаат“ во вода?

УЕФА ги откажа елитните квалификации за играчи до 17. и 19. години, дополнително ќе се решава судбината на Европските натпреварувања и ЕВРО 2020

пред 10 мес.
УЕФА е спремна да толерира офсајд за 10. до 20. сантиметри

Чеферин незадоволен од ВАР системот

пред 1 година