Tag: Челси
Изјавата на левиот бек предизвика големо внимание

Лук Шо под истрага поради кометнарите по дербито со Челси, нарушен бил интегритетот на судијата

пред 2 дена
Реакција по дербито на„ стемфорд бриџ“

Клатембург: Како Атвел не покажа на белата точка, кога го виде инцидентот од сите агли е мистерија

пред 2 дена
не може без спорен момент и вар проблем во премиер лигата

ВИДЕО: Дербито без голови, но не и без спорен момент, Јунајтед оштетен?

пред 2 дена
НУЛА МЕЃУ ЧЕЛСИ И ЈУНАЈТЕД

ВИДЕО: Спорен момент, и дерби без голови, Челси и Јунатед не ги оправдаа очекувањата

пред 3 дена
спорен момент на дербито

ВИДЕО: ВАР во Премиер лигата „не работи“, дали Јунајтед е оштетен за пенал

пред 3 дена
Германецот никако да блесне

Проблемите на Тухел, не знае на која позиција да го игра Хаверц

пред 3 дена
Тухел сака одмазда, Солскјер нова победа над „Сините“

ВИДЕО: Челси и Манчестер Јунајтед со различна математика пред дербито на „Стенфорд Бриџ“

пред 3 дена
трансфер бомба од англија

Челси тргнува по Халанд, Абрамович спреми 200 милиони евра

пред 6 дена
Тренерот на Челси со порака до навивачите

Тухел за Жиру: Тренира како 20 годишник, тој е тотално фит, а неговото тело е во топ форма

пред 7 дена
Уругваецот  применува чудна техника

ВИДЕО: „Темната“ страна на Луис Суарез, прво касаше сега штипе кај стигне

пред 1 нед.
„Сините“ со предност од еден гол пред реваншот во Лондон

ВИДЕО: Оливие Жиру со ножички до евро-гол и победа на Челси против Атлетико Мадрид

пред 1 нед.
Официјални состави за осминафиналните дуели

ФОТО: Љоренте како десен бек, Тухел му со нова шанса на Одои, Баерн тргниува со 17 годишниот Мусиала

пред 1 нед.
„Баварците“ сакаат да го задржат

Челси подготвува 30 милиони евра за дефанзивецот на Баерн Минхен

пред 1 нед.
Норвежанецот е скапа аквиција

Борусија Дортмунд бара 100 милиони за Халанд а тој договор од 15 милиони евра годишно

пред 1 нед.
интересно и без победник

ВИДЕО: Челзи не ја оправда фавортиската улога против Саутемптон, Минамино постигна убав гол

пред 2 недели
на русинот можат да му позавидат и шеиците

ФОТО: Познато е колку потроши Абрамович во Челзи, сума од која боли глава

пред 2 недели