Tag: челзи
аргентинецот се посрамоти

ВИДЕО: Агуеро покажа како не треба да се изведе пенал

пред 18 часа
газдата на челзи со дополнителен бонус за ЛШ

Абрамович се отвори за Лигата на шампионите: Момци еве ви 11.500.000 евра, па поделете!

пред 2 дена
Турција на списокот на земји со висок ризик за граѓаните на Велика Британија

УЕФА размислува да го пресели финалето на Лигата на шампионите во Велика Британија

пред 2 дена
Премиерлигашка пресметка во големото финале во ЛШ

ВИДЕО: Челзи го надигра големиот фаворит за пласман во големото финале во ЛШ

пред 4 дена
сините со предност на полувремето

ВИДЕО: Полувреме во Лондон , Челзи води против Реал и е поблиску до Истанбул

пред 4 дена
познати почетните состави

Почетни состави: Реал оди на се или ништо , Челзи исто како во Мадрид

пред 4 дена
позитивни вести за кралевите

Засилувања за Реал: Феде негативен, Марсело не мора да оди на избори

пред 5 дена
ЧЕЛЗИ КОН ЕВРОПСКАТА ЕЛИТА, ФУЛАМ КОН ЧЕМПИОНШИП

ВИДЕО: Челзи на крилата на Хаверц стигна до важна победа во борбата за четвртата позиција

пред 1 нед.
ГОЛЕМА ГРЕШКА

Објава на социјалните мрежи го чинеше скапо: Челзи му забрани на свој навивач да влезе стадион 10 години

пред 1 нед.
БАЕРН ЗАРАБОТУВА РЕЧИСИ 50 МИЛИОНИ ПОМАЛКУ ОД РЕАЛ

Реал Мадрид далеку пред сите други: Еве кои се топ 10 клубовите кои заработуваат најмногу од спонзорите на дресовите

пред 1 нед.
ГИ ОДБИ ПСЖ И ЧЕЛЗИ

Ќе добива висока плата: Се појавија детали од договорот кој Реал Мадрид му го нуди на Алаба

пред 1 нед.
ЈА НЕМАЛ ЖЕЛБАТА ЗА ФУДБАЛ КАКО РОНАЛДО И МЕСИ

Поранешниот фудбалер на Челзи го нападна Азар: Го платија 150 милиони, тој им дојде дебел, многу непрофесионално

пред 1 нед.
ГОЛЕМ БРОЈ ЗАМИНУВАЊА СЕ НАЈАВУВААТ ОД ЛОНДОН

Тухел подготвува голема чистка во Челзи: Се прави простор за спектакуларен трансфер

пред 2 недели
СТАНА ХИТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

ВИДЕО: Сопругата на Тиаго Силва удри по Тимо Вернер- „Ни треба гол, а тој не забива“

пред 2 недели
НАЈАВУВА НАПНАТ РЕВАНШ

Зидан по вчерашниот меч: Ни беше тешко, Челзи е со причина во полуфинале

пред 2 недели
Тухел делумно задоволен од исходот во мечот против Реал

Тухел: Моравме да постигнеме барем уште еден погодок

пред 2 недели