Tag: челзи
ПРЕГОВОРИТЕ ЗАПОЧНАА НА ТЕРЕН?

Тухел околу новиот договор со Челзи: Тоа беше најдобар и најлош момент за прв состанок

пред 3 недели
ЛЕГЕНДАТА НА СИТИ СО СОЛЗИ ЈА ЗАВРШИ СВОЈАТА АВАНТУРА ВО МАНЧЕСТЕР

ВИДЕО: Серхио Агуеро се расплака по крајот на финалето

пред 3 недели
ХАВЕРЦ ИСПРАТИ ЈАСНА ПОРАКА

Изјавата на херојот на Челзи стана хит: Искрено, ми се е*е за тоа

пред 3 недели
КРАТКО И ЈАСНО

Објавата на Челзи на Твитер по освојувањето на ЛШ експресно стана хит на социјалните мрежи

пред 3 недели
ЧЕЛЗИ УСПЕА ДА ЈА ПРОБИЕ СКАПАТА ОДБРАНА НА СИТИ

Тухел по големата победа вредна трофеј во ЛШ: Успеавме! Не знам како да се чувствувам

пред 3 недели
ТРЕНЕРОТ НА СИТИ И ЗАДОВОЛЕН И НЕЗАДОВОЛЕН

Гвардиола: Ова беше прво наше финале во Лигата на шампионите, би кажал дека одигравме многу добро

пред 3 недели
ВТОР ТРОФЕЈ ЗА ТИМОТ ОД ЛОНДОН

ВИДЕО: Челзи на кровот на Европа, Хаверц ги реши Манчестер Сити и Гвардиола

пред 4 недели
ВОЗБУДЛИВО ВО ПОРТО

ВИДЕО: Хаверц за водство на Челзи на полувреме, Вернер повторно се истакна со две големи промашувања

пред 4 недели
ПЕП И ТУХЕЛ ОДАТ ПО ТИТУЛАТА

Се е подготвено за финалето: Познати официјалните состави за Манчестер Сити- Челзи

пред 4 недели
И ТОА СЕ СЛУЧИ

ВИДЕО: Навивачите на Манчестер Сити се испотепаа меѓу себе во Порто

пред 4 недели
во својот поранешен клуб

Лукаку посакува камбек во Премиер лигата

пред 4 недели
германецот го припрема својот тим за сите сценарија

Тухел: Вежбавме пенали за финалето против Сити

пред 4 недели
немири во порто

ВИДЕО: Немири во Порто. Навивачите на Челзи и Сити се судрија на улиците

пред 4 недели
СЕ ЧЕКА ПЕТОК

Фернандо Торес со мистериозна објава Инстаграм ги збуни фановите: Се ќе знаете наскоро

пред 4 недели
ЈА ЗБОРУВА ЛИ ВИСТИНАТА?

Неодамна жестоко го навреди: Бензема открива каков му е сега односот со репрезентативниот колега Жиру

пред 4 недели
ФИНАНСИСКИТЕ ПРОБЛЕМИ МОЖЕ ДА ПРЕДИЗВИКААТ НЕГОВА ПРОДАЖБА

На излезна врата од Интер: Три премиерлигашки великани го сакаат Лаутаро Мартинез

пред 4 недели