Tag: Чемпионшип
КЛУБОТ Е ВО ТЕШКА СИТУАЦИЈА

Досегашниот сопственик на Њукасл останува во фудбалот: Сака да го купи Дерби Каунти

пред 1 нед.
останува во лондон

Митровиќ во Фулам до 2026 година

пред 2 мес.
искусниот дефанзивец во чемпионшип

Гери Кејхил потпиша за Борнмут

пред 2 мес.
од рубриката верувале или не

ВИДЕО: Митровиќ го постигна најбизарниот гол во кариерата

пред 2 мес.
нови проблеми за вејн

Вејн Руни сериозно го повреди својот играч на тренинг натпревар

пред 3 мес.
откако ја одби понудата од фенербахче

Фулам има нов менаџер , Силва на клупата на тимот од Кревин Котиџ

пред 4 мес.
СЕ ЧЕКА БЛЕСОК ПРОТИВ НАЈДОБРИТЕ

ВИДЕО: Брентфорд во Премиер лигата следната сезона ни носи вистински бомбардер

пред 5 мес.
денеска по големиот успех даде интересна изјава за медиумите

Тренерот на Брентфорд: Премиер лига? Не можам за тоа сега, сакам да се напијам

пред 5 мес.
НАУЧИЈА ОД ЛАНСКАТА ГРЕШКА

ВИДЕО: Лани го загубија добиениот пласман во Премиер лига, па вработија психолог и сега слават влез во елитата

пред 5 мес.
ПОЗНАТИ СИТЕ ПРЕМИЕРЛИГАШИ ЗА СЛЕДНАТА СЕЗОНА

ВИДЕО: Брентфорд го доби најскапиот меч во светот на фудбалот и по 74 години влегоа во Премиер лигата

пред 5 мес.
брентфорд прв финалист

ВИДЕО: Брентфорд закажа финале на Вембли , Бормут уште една година во Чемпионшип

пред 5 мес.
Канаринците експресно се враќаат во елитата

ФОТО: Норвич обезбеди враќање во Премиер лигата

пред 6 мес.
ЕСПН најавува промени во МЛС лигата  

Тери Анри се враќа во Англија и му прави услуга на Гарбиел Батистута

пред 8 мес.
ГОЛЕМ ПРЕДИЗВИК ЗА ЛЕГЕНДАРНИОТ КАПИТЕН НА ЧЕЛЗИ

Џон Тери заминува од Астон Вила: Англичанецот пред прв самостоен ангажман како тренер

пред 9 мес.
„Виновникот“ пред голема казна

ВИДЕО: Инцидент во Англија, играч на Престон го зграпчи противникот за пен..от

пред 11 мес.
Холанѓанецот доби отказ

Руни пред тренерско деби, го менува Коку во Дерби

пред 11 мес.