Tag: чешка
убедливо второ полувреме на американците

САД триумфираше над Чешка: Селекцијата на Грег Поповиќ обезбеди пласман во четвртфиналето на Олимпијадата

пред 2 мес.
избран најдобриот погодок

Голот на Шик од центарот е најубав на Евро 2020

пред 2 мес.
строги мерки во баку

Корона вирусот ги спречи навивачите на Чешка , да патуваат во Баку

пред 3 мес.
ЛОКАЦИЈАТА НА МЕЧОТ СТАНА ПРОБЛЕМ

Чешкиот репрезентативец разочаран: Не можам да прифатам дека ќе играме во Баку

пред 3 мес.
шегата се потврди како точна информација

ФОТО: Ван Дер Варт: Ви реков дека е подобро да играме со Шпанија?

пред 3 мес.
ГОРД НА СВОИТЕ СОИГРАЧИ

Трагичарот на Холандија брутално искрен: Загубивме поради мојата грешка

пред 3 мес.
ХОЛАНЃАНИТЕ ШОКИРАНИ

ВИДЕО: Чешка го приреди првото изненадување во осминафиналето, ја елиминираа Холандија

пред 3 мес.
ЧЕСИТЕ ПРЕД ИЗНЕНАДУВАЊЕ

ВИДЕО: Шок за Холандија, Чешка ја користи предноста од играч повеќе и води

пред 3 мес.
НАМЕРНА ИГРА СО РАКА

ВИДЕО: Голем проблем за Холандија- по прегледување на ВАР директен црвен картон за Де Лихт

пред 3 мес.
ИЗРАЗУВААТ ПРОТЕСТ ПРОТИВ УНГАРИЈА

ВИДЕО: Непријатно искуство за Холанѓаните, фанови уапсени во Будимпешта поради знамиња во боите на виножитото

пред 3 мес.
ТОГАШ СЕ СЛУЧИ НЕВЕРОЈАТЕН ПРЕСВРТ

ВИДЕО: Чесите се надеваат на реприза на епскиот меч против Холандија од ЕУРО 2004

пред 3 мес.
Продолжува битката за четвртфинале на ЕУРО

Холандија против Чешка како загревање за дуелот на Белгија и Португалија

пред 3 мес.
репрезентативецот на холандија предупредува

Вајналдум предупредува: Ќе го напуштиме теренот ако повторно се појави слична ситуација!

пред 3 мес.
АНГЛИЈА ВОДИ ПРОТИВ ЧЕШКА

ВИДЕО: Одлична акција на Англија- Кејн до Грилиш, Грилиш до Стерлинг, Стерлинг и гол

пред 3 мес.
ПРОБЛЕМИ ЗА АНГЛИСКИОТ СЕЛЕКТОР

Ја пропуштаат Чешка, а можеби и осминафиналето: Потврдена изолација за двајца англиски репрезентативци

пред 3 мес.
Дефанзивецот отворено

Ловрен: Како да скокнам, како свеќа без раце?

пред 3 мес.