Tag: чешка
пред денешниот дуел со чешка

Далиќ: Сè е во наши раце, јас сум оптимист

пред 4 мес.
полувреме во глазгов

(ВО ЖИВО) Шик го замолкна Глазгов! Чесите поведоа против Шкотите кои доминираа во 1. полувреме

пред 4 мес.
прв натпревар од групата Д

Шкотите се потпираат на ѕвездите на Ливерпул и Јунајтед, Чесите во колективот

пред 4 мес.
Фарските острови со сензација

Сензација: Фарски Острови ја победија Чешка за прва победа во историјата

пред 6 мес.
ЧЕСИТЕ БЕСНИ

ВИДЕО: Славија Прага на Инстаграм објави видео од малтретирањето во Глазгов- „УЕФА мора да го види ова“

пред 7 мес.
„Чешката фурија“ потсети на времето кога и тој играше

ВИДЕО: Павел Недвед беснееше по елиминацијата на Јувентус од Порто

пред 7 мес.
ПОТЕГОТ СТАНА ВИРАЛЕН НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

ВИДЕО: Примија 10 гола, ама изведоа еден од најлудите корнери и дури постигнаа и гол

пред 8 мес.
на португалецот му недостасуваат уште многу голови

Фудбалската федерација на Чешка тврди: Роналдо не собори никаков рекорд (ВИДЕО)

пред 9 мес.
Одлични вести за избраниците на Брестовац

Официјално: Македонија ќе игра на СП во Египет откако Чешка го откажа учеството

пред 9 мес.
скандал со наместени натпревари ја тресе чешка

Чешката полиција уапси 20 лица кои се сомничат дека лажирaле натпревари

пред 1 година
Легендарниот пеналџија се бори со коронавирус

ФОТО: „Тонда бори се! Паненка во критична состојба

пред 1 година
Нема време за одмор

ФОТО: Кире Марковски го одработи првиот тренинг во Карвина

пред 1 година
Македонскиот репрезентативец си најде клуб

ФОТО: Кире Марковски потпиша за Карвина, втора среќа во Чешка

пред 1 година
Фудбалот во чешка се враќа набрзо

Уште едно првенство продолжува, Првата лига во Чешка стартува за десет дена

пред 1 година
„Ѓаволите“ ги победија ривалите од Лондон

ФОТО: Манчестер Јунајтед го доби првото летно засилување

пред 2 години
натпревари без резултатско значење на еуро

Шведска го победи Исланд, Германија подобра од Чешка

пред 2 години