Tag: четврт-финале
Сам го однесе тимот во полуфинале

ВИДЕО: Голманот на Сарбрикен одбрани 5 пенали на вчерашната средба со Фортуна од Купот на Германија

пред 2 години
Ливерпул влегува во криза?

ФА Купот е баук за Јирген Клоп, кој за пет сезони во Ливерпул ниту еднаш не стигна до четврт-финале

пред 2 години
СЕХА-лигашите, Металург и Охрид во првиот шешир

Куп на Македонија – познат е изгледот на шеширите за четврт-финалната фаза

пред 2 години
Вардар повторно ќе плаќа казна

Трета парична казна за Вардар од СЕХА-лигата

пред 2 години
Хачанов има сигурна тактика против Ѓоковиќ

ФОТО: Хачанов објасни како денеска ќе го победи Ѓоковиќ во четвртфиналето во Дубаи

пред 2 години
неверојатен ден за арпад штербик

ВИДЕО: Барселона директно во четврт-финалето на ЛШ, Манасков и Веспрем втори

пред 2 години
Март е месец на четврт-финалните пресметки

Нексе му закажа на Вардар четврт-финале во СЕХА-лигата на Денот на жената

пред 2 години
Го имаме првиот четврт-финалист

Кил го совлада Веспрем и обезбеди директен пласман во четврт-финалето на Лигата на шампионите

пред 2 години
Битолчани повикуваат на коректно навивање

Еурофарм Пелистер повикува на цивилизирано навивање на средбата против Нексе

пред 2 години
Баерн обезбеди четврт-финале

Баерн, во натпревар со многу голови, обезбеди четврт-финале на германскиот Куп

пред 2 години
Гостите заминаа со предност

Татран Прешов и Војводина со предност по првите осминафинални средби во СЕХА-лигата

пред 2 години
Кире повторно реши натпревар

Кире Лазаров го однесе Нант во четврт-финалето на францускиот Куп

пред 2 години
Вчера ништо не му одеше од рака на Рафаел Надал

ВИДЕО: Чувар на АО му барал пропусница на Надал, тенисерот покажал на својот плакат закачен на ѕидот

пред 2 години