Tag: четвртфинале
ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ СИТЕ ГОЛОВИ ОД ВЕЧЕРВА

ВИДЕО: Адеми и Ристовски не стигнаа до нова сензација- во полуфиналето патуваат два англиски тима, по еден од Шпанија и Италија

пред 3 недели
СЕ Е ПОДГОТВЕНО ЗА ГОЛЕМИОТ НАТПРЕВАР

Познати составите за дуелот ПСЖ- Баерн Минхен: Французите напаѓаат со Нејмар и Мбапе, кај Баварците Чупо- Мотинг ќе го глуми Левандовски

пред 4 недели
Пласман меѓу најдобрите осум

Лина Ѓорческа со нова блескава партија во Швајцарија

пред 1 месец
Четвртфинални пресметки во ЛШ

Баерн Минхен против деморализираниот ПСЖ. Челси гостува кај Порто

пред 1 месец
Домаќинот покажа одлична игра против скандинавците

Данска се изнамачи против Египет, преку продолженија и пенали до полуфинале

пред 3 мес.
нашите судии дел од четвртфиналето на мундијалот

СП Египет: Четвртфинале на Мундијалот со двајца Македонци на програмата

пред 3 мес.
Ова ретко кој го прогнозираше

Балканскиот ракомет потфрли на Мундијалот во Египет, неславен рекорд по 24 години

пред 3 мес.
Јапонија немаше сили за чудо

Данска и без Хансен го завери пласманот во четвртфиналето на Мундијалот

пред 4 мес.
сити е фаворит, но и лион има своја „математика“

ФОТО: Можни состави за дуелот Сити – Лион, различни концепции на двата тима

пред 9 мес.
Да се биде или не за „каталонците“

Барселона ќе си ја спасува сезоната против моќниот Баерн Минхен

пред 9 мес.
Вечерва ќе ги дознаеме полуфиналните двојки во Лига Европа

Вулверхемптон бара начин за изненадување против Севиља, Шахтјор на мегдан со Базел

пред 9 мес.
Извлечени се двојките

ФОТО: Баерн Минхен против Шалке во четврфиналето од Купот на Германија

пред 1 година
Во „Купот на Кралот“ нема место за „Кралевите“

ВИДЕО: Исак и Одегард го елиминираа Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабе“, Сосиедад обезбеди полуфинале

пред 1 година
На Австралија Опен

ВИДЕО: Вавринка го елиминираше Медведев, Халеп подобра од Мертенс

пред 1 година
Четвртфинале Куп на Македонија

Бранителот на тронот гостува кај Шкупи, во Тетово Шкендија го дочекува Работнички

пред 1 година
Првите натпревари на програмата се во среда

Куп на Македонија: Мечкаровски и Величков ќе ги судат дерби четвртфиналните пресметки

пред 1 година