Tag: четвртфинале
Првите натпревари на програмата се во среда

Куп на Македонија: Мечкаровски и Величков ќе ги судат дерби четвртфиналните пресметки

пред 2 години
Ќе има една дерби пресметка

ФОТО: Познати се четвртфиналните двојки во Карабао Купот

пред 2 години
Александар Зверев одличен против швајцарецот

ВИДЕО: По Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер не избори пласман во полуфиналето во Шангај

пред 2 години
По победата над Естонија

Македонија со фантастична игра до полуфинале на ЕП

пред 2 години
Ден за одмор на ЕП во Романија

Македонските кошаркари со завршна подготовка пред дуелот со Естонија

пред 2 години
Ќе гледаме епско полуфинале

ВИДЕО: Надал го прегази Квери за јубилеен дуел со Федерер

пред 2 години
100 победа на швајцарецот на престижниот турнир во Лондон

ВИДЕО: Федерер преку Нишикори до полуфинале на Вимблдон

пред 2 години
На крајот се радуваше белгиецот

ВИДЕО: Спектакуларниот поен во режија на Ѓоковиќ и Гофан!

пред 2 години
ПОДОБРО РАНГИРАНИТЕ СПОРЕД ПЛАНОТ

ВИМБЛДОН 2019: Халеп и Серена Вилијамс први полуфиналистки (ВИДЕО)

пред 2 години
објавен распоред за четвртфиналето

ВИМБЛДОН 2019: Ѓоковиќ утре на централниот терен

пред 2 години
многу изненадувања во женска конкуренција

ВИМБЛДОН 2019: Четвртфинале кај дамите со само две од топ 10 фаворитите

пред 2 години
Тие се најнесреќната репрезентација на Копа Америка

Испаднаа од Копа Америка без пораз и примен гол на турнирот !

пред 2 години
Санчез го постигна решавачкиот пенал

ВИДЕО: Чиле полуфиналист на Копа Америка по пенал серијата

пред 2 години
Копа Америка

ВИДЕО: Бразил го демолираше Перу со 5:0

пред 2 години