Tag: чиле
Чилеанецот се понуди

Санчез до Конте: Подготвен сум за дербито со Милан

пред 1 нед.
Во пресрет на дуелите со Уругвај и Колумбија

Чиле ги става во карантин своите ѕвезди од Серија А

пред 8 мес.
Добро се забавува српскиот ас и за време на мечевите

ВИДЕО: На Ѓоковиќ му понудија ќебапи, тој ладнокрвно одби

пред 10 мес.
Првенството го отвараат Аргентина и Чиле

ФОТО: Групата А „пеколна“, Бразил имаше среќа на ждрепката за Копа Америка

пред 11 месец
Чиле ја загуби трката

Официјално: Финалето од Копа Либертадорес ќе се игра во Перу

пред 12 мес.
Европа и годинава ќе биде домаќин на копа либертадорес?

Сантиаго и Чиле нема да се домаќини на финалето од Копа Либертадорес

пред 12 мес.
Чилеанецот повторно во „аут“

Конте ќе збесне, Санчез нема да игра фудбал до крајот на 2019 година

пред 1 година
УСПЕШНА ГЕНЕРАЛКА ПРЕД СП

Македонија го совлада Чиле

пред 1 година
ГИ ЗАПОЗНАА СВОИТЕ ИДОЛИ

ВИДЕО: Кадетите на репрезентацијата на Чиле уживаа во друштво со ракометарите на РК Вардар

пред 1 година
никој не ги очекуваше во финалето

ВИДЕО: Аутсајдерот Перу е сезнација, преку Чиле до финале на Копа Америка

пред 1 година