Ознака: чиро имобиле
за секој постигнат гол

Лацио на Имобиле му понуди специјален бонус само да го продолжи договорот

пред 2 недели
За нив изолацијата е задоволство

ВИДЕО: Чиро Имобиле и неговата сопруга Џесика најдоа што да прават за време на карантин

пред 3 недели
Имобиле му кажа што мисли за него

Бизарно: Британски лекар ги обвини Италијанците дека ја измислија епидемијата за да се одмараат, му одговори Имобиле

пред 3 недели
Шест децении овој рекорд го чекаше Чиро Имобиле

Чиро Имобиле израмни рекорд на „Серија А“ стар 61 година

пред 1 месец
по хет-трикот над сампдорија

Имобиле е водечки стрелец во топ 5 европски лиги

пред 3 мес.
Сам го држи Лацио на површина

Имобиле и Левандовски се моментални лидери меѓу стрелците во топ 5 првенства

пред 3 мес.
ништо ново од напаѓачот

ВИДЕО: Имобиле ја игнорира сопругата поради видео игри

пред 7 мес.
влезе во клубот „100“

ВИДЕО: Имобиле стигна до „стотка“ со гол против Сампдорија

пред 8 мес.