Tag: чурлинов
средба од 13 коло

ФОТО: Шалке го пречекува Дармштад, Чурлинов резерва

пред 4 недели
спектакуларен погодок на карлсруе

ВИДЕО: Спектакуларен гол, Карлсруе го сруши Шалке, Чурлинов одигра 72 минути

пред 3 мес.
добива одлична шанса во гелзенкирхен

ФОТО: Чурлинов повторно стартер за Шалке против Карлсруе

пред 3 мес.
тимот на чурлинов до победа на домашен терен

Дарко Чурлинов одигра 76 минути во победата на Шалке над Фортуна

пред 3 мес.
најмладиот дебитант со свое видување

Чурлинов: Се радувам за дебито , емоциите се големи, жал ми е за поразот

пред 6 мес.
завршни подготовки за дуелот со Казахстан

ФОТОГАЛЕРИЈА: Позитивен и забавен тренинг на Македонија, Хасани со заштита на носот

пред 6 мес.
Воша ќе чека шанса од клупата за резерви

ФОТО: Македонија со Чурлинов и Тодоровски ќе ја нападне Бугарија

пред 8 мес.
Поради Ковид-19 протоколот во Австралија, Чолаковски ќе почека за деби

Милевски: Чурлинов ќе игра за младата репрезентација,бидејќи селекторот на А репрезентацијата не му даде шанса и не го побара

пред 9 мес.
Чурлинов не доби шанса

ВИДЕО: Штутгарт во последната минута до бод против Хофенхајм, Чурлинов остана на клупа

пред 1 година
Чека трет настап од клупата за резерви

Штутгарт гостува на Хофенхајм, Чурлинов резерва

пред 1 година
Германците загрижени по неколкуте заразени со коронавирус

У21: Против Црна Гора и без Чурлинов, Милевски го ослободи на барање на Штутгарт

пред 1 година
Второ реми 1-1 против Израелците во групата

У21: Македонија со бод се враќа од Израел, еврогол на Атанасов, Чурлинов промаши пенал (ВИДЕО)

пред 1 година
Чурлинов врза серија за Штутгарт

ВИДЕО: Штутгарт ремизираше со Шалке , Чурлинов втор меч по ред влегува од клупа

пред 1 година
Напаѓачот чека шанса за втор настап

ФОТО:Штутгарт му гостува на Шалке, Чурлинов резерва

пред 1 година
Влезе во игра во 74 минута

(ВИДЕО): Чурлинов чекаше и дочека бундеслигашко деби, Штутгарт ремизираше со Келн

пред 1 година
Чурлинов не е во стартниот состав

(ФОТО): Чурлинов од клупа чека шанса за бундеслигашко деби

пред 1 година