Tag: црвена звезда
На шопинг во Србија

Милан го купува талентот на Црвена Звезда за 5 милиони евра

пред 2 недели
„виолетовите“ го добија судскиот спор

„Белграѓани“ треба да и платат на Фиорентина повеќе од 700.000 евра

пред 1 месец
ГО ПОНЕСОА ЕМОЦИИТЕ

ВИДЕО: Станковиќ каков никогаш не сте го виделе- се качи на оградата и почна да ја води прославата на Делиите

пред 2 мес.
играше за шест различни екипи во нба лигата

Црвена Звезда купува играч од НБА лигата

пред 2 мес.
молдавците поуспешни во двомечот

ВИДЕО: Црвена Звезда не успеа, ништо од дуел со Динамо Загреб во Лигата на шампионите

пред 2 мес.
ГО ИСКАЛИ БЕСОТ

ВИДЕО: Несекојдневна ситуација во Србија- прими гол од Црвена Звезда па му удри шамар на својот млад соиграч

пред 2 мес.
САМО РЕМИ ВО БЕЛГРАД

ВИДЕО: Црвена Звезда не ја фаворитската улога, не победи против Шериф

пред 3 мес.
ТОА БИ БИЛО СПЕКТАКЛ

ВИДЕО: Погледнете ја реакцијата на челниците на Црвена Звезда и Станковиќ кога дознаа дека може да играат со Динамо Загреб

пред 3 мес.
НЕ БИЛ ЗАДОВОЛЕН ОД НАСЛОВИТЕ

ФОТО: Здравко Мамиќ со фотографија и девет точки на Фејсбук тргна во пресметка со хрватските новинари

пред 3 мес.
ВЕЛИ ДОКОЛКУ СЕ СРЕТНАТ ЌЕ СЕ КРЕНЕ МНОГУ ПРАШИНА

Станковиќ проговори за евентуалниот дуел со Динамо Загреб во плеј офот за Лигата на шампионите

пред 3 мес.
ЛЕГЕНДА Е И НА ДВАТА КЛУБА

Легендарниот Просинечки за можниот дуел Звезда- Динамо: За жал, не сме подготвени за вакви натпревари

пред 3 мес.
ЦЕЛИОТ БАЛКАН ГО ЧЕКА ДЕРБИТО

Здравко Мамиќ го прогнозираше исходот од евентуалниот дуел меѓу Динамо Загреб и Црвена Звезда, но испрати и порака

пред 3 мес.
По посетата на Македонија

Вучиќ со Дарко Панчев: Чест ми е што можев да се сретнам со шампионот

пред 3 мес.
Убедлива победа

ВИДЕО: Црвена Звезда го прегази Каират во квалификациите од ЛШ

пред 3 мес.
НА КРАЈ ЗАРАБОТИ ЖОЛТ КАРТОН

ВИДЕО: Во Црвена Звезда не можат да се помират со поразот- капитенот нервозно тргна кон судијата барајќи офсајд

пред 3 мес.
НЕОЧЕКУВАН РЕЗУЛТАТ ЗА ТИМОТ ОД БЕЛГРАД

ВИДЕО: Европскиот сон на Црвена Звезда пред сериозен испит- ќе мора да бркаат негатива на реваншот со Каират

пред 3 мес.