Ознака: дамјан стојановски
Официјализирање на најавата

ФОТО: Дамјан Стојановски го потпиша новиот договор со МЗТ Скопје Аеродром

пред 3 недели
Капитенот на „металците“ останува лојален

Дамјан Стојановски ги расчисти дилемите откако потпиша нов договор со МЗТ Скопје Аеродром

пред 4 недели
Капитенот за првиот предизвик во 2020 година

Стојановски: Против себе имаме тим кој со право се надева на влез во плеј-офот

пред 6 мес.
Можете да гласате за најдобрите во МАК баскетот за 2019

Близнаците Стојановски и Ненад Димитријевиќ во трка за најдобар македонски кошаркар

пред 7 мес.
Нов пораз на КК Работнички

ФОТО: „Металците“ рутински до победа над ФМП во Супер лигата

пред 8 мес.
Во дербито на рундата

ФОТО: МЗТ Скопје Аеродром убедлив против Куманово

пред 8 мес.
Продолжува победничката низа во АБА 2

ФОТО: МЗТ Скопје Аеродром до нова победа, Борац се „изгуби“ во Јане Сандански

пред 9 мес.
По одличната партија против Рогашка

ФОТО: Дамјан Стојановски МВП на 3 коло во АБА 2

пред 9 мес.
Крајно ефикасен меч во „Јане Сандански“

ФОТО: МЗТ Скопје Аеродром со победа од 22 разлика ја започна сезоната во АБА 2

пред 9 мес.
Потврди Македонскиот шампион

Дамјан Стојановски ќе остане лидер на МЗТ Скопје Аеродром

пред 12 мес.