Tag: дани себаљос
Неодамна тврдеше дека сака да остане во Арсенал

Дани Себаљос повторно се предомисли: Мојата цел е да се вратам во Реал Мадрид

пред 7 мес.
се огласи себаљос повод пишувањата во англиските медиуми

ФОТО: Инцидент на тренингот на Арсенал, бокс меч меѓу Давид Луиз и Дани Себаљос

пред 8 мес.
хит на интернет, на загревањето се степаа двајца играчи на арсенал

ВИДЕО: Сезоната во Англија започна со „тепачка“ меѓу играчите на Арсенал

пред 11 мес.
Шпанецот останува во Лондон

ФОТО: Дани Себаљос повторно на позајмица во Арсенал

пред 11 мес.
Шпанецот повторно се предомислува

Дани Себалјос одбива да каже дали сака да остане во Арсенал

пред 12 мес.
Не е задоволен од статусот во Арсенал

Дани Себаљос призна дека сака да се врати во Шпанија

пред 1 година
Себалјос доаѓа во Лондон

Арсенал го добива Себалјос на една година

пред 2 години
НА ПОЗАЈМИЦА

Играч на Реал Мадрид пристигнува во Арсенал

пред 2 години
Договорот е пред официјализирање

Арсенал со засилување од Реал Мадрид

пред 2 години
Понуда за плејмејкерот на Реал

Милан го бара Себаљос на позајмица

пред 2 години