Tag: Даниеле Де Роси
Преговорите се започнати

Даниеле Де Роси сака да се врати во Рома – како тренер во младинскиот погон

пред 2 мес.
исповед на легендата на „волчицата“

Де Роси: Не беше мој избор да ја напуштам Рома, еден ден ќе се вратам како тренер на првиот тим

пред 6 мес.
Сакаал да биде со обичните луѓе

ВИДЕО: Легендарниот Даниеле де Роси маскиран ја следел средбата меѓу Рома и Лацио од трибини

пред 9 мес.
ќе добие ангажман дома

Де Роси се враќа во Рома откако заврши со Бока Јуниорс

пред 10 мес.
прв гол во аргентина

Де Роси со дебитантски гол за Бока Јуниорс која е шокантно елиминирана од Купот

пред 1 година
ветеранот од италија воодушевен

Де Роси: Сонував за Бока Јуниорс и настап во клубот за кој играше Марадона (ФОТО)

пред 1 година
Навивачите на Бока во делириум

ВИДЕО: Хаотичен пречек на Де Роси во Аргентина

пред 1 година
СПОРЕД „GAZZETTA DELLO SPORT“

ФОТО: Де Роси кариерата ја продолжува во Бока Јуниорс

пред 1 година
Фудбал

Де Роси останува во Серија А

пред 1 година
Олимпико повторно ќе биде во солзи

Де Роси против Парма за последен пат во дресот на Рома

пред 1 година