Tag: Даниеле Де Роси
НОВ ПРЕДИЗВИК ЗА ДАНИЕЛЕ

Легендата на Рома стартува тренерска кариера: Де Роси ќе биде тренер во италијанската репрезентација

пред 6 мес.
Интересни вести од Апенините

Дел Пјеро, Де Роси, Кристијан Виери … положија за А лиценца на УЕФА за тренери

пред 10 мес.
Преговорите се започнати

Даниеле Де Роси сака да се врати во Рома – како тренер во младинскиот погон

пред 1 година
исповед на легендата на „волчицата“

Де Роси: Не беше мој избор да ја напуштам Рома, еден ден ќе се вратам како тренер на првиот тим

пред 1 година
Сакаал да биде со обичните луѓе

ВИДЕО: Легендарниот Даниеле де Роси маскиран ја следел средбата меѓу Рома и Лацио од трибини

пред 2 години
ќе добие ангажман дома

Де Роси се враќа во Рома откако заврши со Бока Јуниорс

пред 2 години
прв гол во аргентина

Де Роси со дебитантски гол за Бока Јуниорс која е шокантно елиминирана од Купот

пред 2 години
ветеранот од италија воодушевен

Де Роси: Сонував за Бока Јуниорс и настап во клубот за кој играше Марадона (ФОТО)

пред 2 години
Навивачите на Бока во делириум

ВИДЕО: Хаотичен пречек на Де Роси во Аргентина

пред 2 години
СПОРЕД „GAZZETTA DELLO SPORT“

ФОТО: Де Роси кариерата ја продолжува во Бока Јуниорс

пред 2 години
Фудбал

Де Роси останува во Серија А

пред 2 години
Олимпико повторно ќе биде во солзи

Де Роси против Парма за последен пат во дресот на Рома

пред 2 години