Tag: Даниеле Ругани
Дефанзивецот има понуди по пола Европа

Ругани ги одби Вест Хем, Севиља и Валенсија и реши да игра за Рен

пред 3 недели
Првиот играч кој беше позитивен на Ковид-19 во Серија А

Ругани: Поминав еден навистина чуден месец, коронавирусот ме направи ментално посилен

пред 5 мес.
Добри вести од Торино

Јувентус потврди: Ругани и Матуиди го победија Ковид-19

пред 6 мес.
шампионот на италија ги тестираше сите играчи, резултатите се охрабрувачки

ОФИЦИЈАЛНО: Сите играчи на Јувентус се негативни на Ковид-19 освен тројца (ФОТО)

пред 7 мес.
Желбата за шопинг поголема од чувството за безбедност

ФОТО: Лавина на критики за девојката на Роналдо, која го наруши карантинот и замина на шопинг

пред 7 мес.
Неговата состојба во моментов е добра

Во Јувентус се плашат за здравјето на Маурицио Сари

пред 7 мес.
Коронавирусот го стега обрачот околу Јувентус

ФОТО: Пјаниќ го поддржа својот соиграч Матуиди, кај кого и пронајден Коронавирус

пред 7 мес.
Заедно, и во добро и во зло

ВИДЕО: Фудбалерот на Јувентус Даниеле Ругани ја зарази и својата девојка

пред 7 мес.
Роналдо нема каде да се сокрие

Роналдо со нови проблеми, не е сигурен дури ни во својата луксузна вила во Мадеира

пред 7 мес.
Коста барем си има друштво

ВИДЕО: Даглас Коста ја „убива“ досадата тренирајќи со своето куче

пред 7 мес.
Изолација или рај...

ВИДЕО: Видете во какви услови Кристијано Роналдо ја минува изолацијата

пред 7 мес.
Во изолација огромен број на луѓе

Јувентус објави колку луѓе испрати во карантин заразениот Даниеле Ругани

пред 7 мес.
ВТОР ФУДБАЛЕР ВО ИТАЛИЈА ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС

И напаѓачот на Сампдорија е позитивен на Коронавирус

пред 7 мес.
фудбалерот на „старата дама“ порачува

Се огласи Ругани: Применете ги препораките, вирусот не прави разлика

пред 7 мес.
Коронавирусот навлегува длабоко во спортот

Официјално: Поради Ругани и Интер во изолација, го одложи утрешниот тренинг  

пред 7 мес.
КОМПЛИКАЦИИ ПРЕД РЕВАНШОТ СО ЛИОН

Официјално: Стоперот на Јувентус е позитивен на Коронавирус, целиот тим е во карантин

пред 7 мес.