Tag: данило брестовац
Наследникот на Брестовац во најава

Гино Стрезовски ќе подготвува терен за Кире Лазаров, се крои решение за селекторското столче  

пред 3 мес.
Промена во сениорски тим

Официјално: Данило Брестовац не е повеќе селектор на Македонија потврди РФМ

пред 3 мес.
За последниот предизвик во главната фаза

Брестовац: Против Белорусија ќе се обидеме да одиграме најдобро што можеме

пред 3 мес.
По солидното издание против Русија

Брестовац: Кузмановски треба да биде новиот лидер, тој е кандидат за местото на Лазаров

пред 3 мес.
Селекторот беше разочаран

ВИДЕО: Говорот на Брестовац по поразот на Македонија од Русија кажува се …

пред 3 мес.
Селекторот со првична реакција

Брестовац: Ни се повторува по пети пат да играме лошо на ова првенство

пред 3 мес.
Доаѓаат тешки времиња за македонскиот репрезентативен ракомет

Брестовац: Ќе загубиме и од Русија и од Белорусија, тоа е данокот кој треба да го платиме

пред 3 мес.
Селекторот со порака до македонските клубови

Брестовац: Постојано слушам критики ама никој не сака да си погледне во очи

пред 3 мес.
Започнува втората фаза од Мундијалот

Македонија против Словенија бара втора победа на СП во Египет

пред 3 мес.
словенија е прв противник во главната рунда утре од 15-30 часот

Брестовац: Не се сомневав дека ќе го победиме Чиле, ќе има промени во составот за дуелот со Словенија

пред 3 мес.
брестовац има само еден проблем во составот пред дуелот со словенија

Танкоски неизвесен за дуелот со Словенија, лекарскиот тим прави се да биде во составот

пред 3 мес.
урнебесен тајм-аут на брестовац

ВИДЕО: Каков тајм-аут на Брестовац, немојте да ми шутирате безвезе у пи**у материну

пред 3 мес.
добра одбрана, и одлична игра на бековите клучно за победата против чиле

Брестовац: Бековите и одбраната одиграа добро, тоа беше важно за нашата победа

пред 3 мес.
За клучниот натпревар на СП

Брестовац со една измена во составот на Македонија за дуелот со Чиле

пред 3 мес.
дуелите со шведска и египет беа како големо невреме, против чиле на победа

Брестовац: Не ни е сеедно со вакви порази, ние ја претставуваме дрѓавата, Египет ќе биде светски првак

пред 3 мес.
Селекторот се обиде да ги оправда ракометарите

Брестовац по дабаклот: Моите играчи ќе бидат физички и ментално подготвени за мечот со Чиле

пред 3 мес.