Tag: данило
Бразилецот е убеден

Данило за Роналдо: Сигурен сум дека ќе биде во Јувентус и во новата сезона

пред 2 недели
34 натпревари, 34 различни стартни единаесетки

Пирло е мајсторот за ротација, ниту еднаш не го повторил почетниот состав во Серија А

пред 3 мес.
не е јувентус прв фаворит за титулата

Данило ги изнервира навивачите на Јувентус, за него „старата дама“ не е прв фаворит за титулата

пред 6 мес.
Разочарувачко деби за Балотели

ВИДЕО: Јувентус со пресврт до победа над Бреша

пред 2 години
Трампа на денот

ВИДЕО: Сити го доби Кансело, Данило замина во Јувентус

пред 2 години
ново засилување на италијанскиот шампион

ВИДЕО: Данило пристигна во Торино, утре оди на медицински прегледи

пред 2 години
Договорена е трампата

Јувентус и Манчестер Сити си ги разменија десните бекови

пред 2 години
Проблеми за Гвардиола

Сити со „крпена“ одбрана против Ливерпул

пред 2 години